• تاریخ : ۲ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

یکی از مهمترین و قدیمی ترین سیستم های گرمایشی در فضای داخلی منازل، شوفاژ و رادیاتور هست. در واقع در این سیستم باید بدانید که دست های پشت پرده ای هم وجود دارند که در نهایت خروجی گرما را از طریق رادیاتور شوفاژ به بیرون منتقل می کنند. این گرما از طریق موتورخانه و توسط آب گرم با لوله های توکار یا بیرونی به خود رادیاتور رسیده و با گرم شدن آن، حرارت منتشر خواهد شد. در این مطلب شما را با انواع رادیاتور و ویژگی های هر کدام آشنا می کنیم:

رادیاتور شوفاژ

انواع رایاتور شوفاژ

مهمترین دسته بندی رادیاتور به این شکل هست:

  1. رادیاتور پره ای
  2. رایاتور پنلی
  3. رادیاتور قرنیزی
  4. حوله خشک کن

شوفاژ پره ای

رادیاتور پره ای قدیمی ترین نوع رادیاتور شوفاژ هست و همانطور که از اسمش بر می آید، از کنار هم قرار گرفتن تعدادی پره تشکیل شده هست. هرچه تعداد پره ها بیشتر باشد، قدرت گرمادهی آن هم بیشتر خواهد بود. رادیاتور پره ای از آلومینیوم یا فولاد ساخته شده هست.

رادیاتور پره ای

این نکته را باید بدانید که آلومینیوم ضریب هدایت حرارتی بالاتر از فولاد دارد و به همین دلیل هم گرمادهی بیشتری دارد ولی قیمت بیشتری دارد. 

مطلب مرتبط: کاور رادیاتور، چطور شوفاژ زشتمان را مخفی کنیم؟

رادیاتور پانلی

رادیاتور پانلی

رادیاتور پنلی اغلب از فولاد ساخته خواهد شد. این رادیاتور سطح صافی دارند و گرما را به شکل یکنواخت تری به محیط منتقل می کنند. از مزیت های رادیاتور پنلی می توان به این اشاره کرد که به گردش آب کمتری نیاز دارند. رادیاتور پنلی اگر دچار زنگ زدگی یا آسیب فیزیکی شود باید به کل تعویض شود ولی رادیاتور پره ای را می توان به طور تک پره تعویض کرد.

حوله خشک کن گرماسازان

حوله خشک کن گرماسازان

حوله خشک کن نوعی از رادیاتور هستند درون حمام یا فضای نزدیک به آن مورد استفاده قرار می گیرند. از اسمش خوب مشخص هست که چه وظیفه سنگینی بر عهده دارد! این وسیله گرمایشی علاوه بر گرم کردن حمام، به دلیل لوله های افقی مکان مناسبی برای آویزان کردن لباس و حوله برای خشک شدن هست.

مطلب مرتبط: حوله خشک کن حمام، اینو از کجا آوردی؟

رادیاتور قرنیزی آترین

رادیاتور قرنیزی

رادیاتور قرنیزی یکی از جدیدترین مدل های رادیاتور هست. در واقع مانند قرنیز در محل اتصال دیوار و کف نصب می شوند. این رادیاتور از آلومینیوم ساخته شده و درون آن لوله آب گرم می گذرد. با استفاده از رادیاتور قرنیزی در تزیین منزل، فضای کمتری را به وسیله حرارتی و گرمایشی اختصاص می دهید. 

مطلب مرتبط: رادیاتور قرنیزی، دیگر نگران چهره زشت رادیاتورها نباشید!

رادیاتور دکوراتیو مدل Flora

رادیاتور دکوراتیو مدل Flora

رادیاتور دکوراتیو مدل Rana

رادیاتور دکوراتیو مدل Rana

رادیاتور دکوراتیو

رادیاتور دکوراتیو مدل Viona

انواع رادیاتورهای دکوراتیو و تزیینی هم درون بازار وجود دارند. این نوع از رادیاتور علاوه بر زیبایی که به فضای داخلی و تزیین خانه شما می دهد، گرما را نیز منتقل می کند.

رادیاتور شیشه ای آترین

رادیاتور شیشه ای

جنس بعضی از رایاتور دکوراتیو از شیشه بوده و در طرح و مدل های متنوعی وجود دارند. 

مطلب مرتبط: رادیاتور تزئینی، عنصری دکوراتیو در تزیین منزل

رادیاتور برقی

رادیاتور برقی

رادیاتور برقی هاردستون OR 2507

رادیاتور برقی هاردستون OR 2507

شوفاژ برقی فن دار 15 پره کد MHT-NYLF-15 تک الکتریک

شوفاژ برقی فن دار ۱۵ پره کد MHT-NYLF-15 تک الکتریک

البته شما می توانید مدل هایی از رادیاتور شوفاژ را تهیه کنید که قابلیت جابجایی دارند و با سیستم برق گرم می شوند. به این وسیله گرمایشی رادیاتور برقی یا شوفاژ برقی می گویند. 

برای خرید هر یک از کالاهای معرفی شده روی آن کلیک کنید. با پیوستن به کانال چیدانه، روزانه از مطالب مفیدی مطلع شوید!

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما