• تاریخ : ۱۵ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

در سلسه‌مراتب فضاها از عمومی تا خصوصی، اتاق‌خواب، خصوصی‌ترین و شخصی‌ترین بخش خانه به‌حساب می‌آید. به‌گونه‌ای می‌توان گفت که همه ما برای تنهایی، آرامش و داشتن فضایی شخصی به اتاق‌خوابمان پناه می‌بریم و حداقل ۸ ساعت از زمان روزمان را در آن سپری می‌کنیم. برای چیدمان، نور و رنگ اتاق‌خواب باید به نکاتی توجه کنیم. بازیگران اصلی این صحنه، اسباب و لوازمی هستند که شناخت آن ها نیز برایمان اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. در ادامه تلاش می‌کنیم راهکارهایی ارائه دهیم تا در اتاق‌خوابتان اصولی را رعایت کرده و حال و هوایی مدرنی را هم برایش به ارمغان بیاورید.

نورپردازی در اتاق خواب جدید

اتاق خواب جدید

اتاق خواب جدید

در مورد نورپردازی اتاق‌خواب جدید باید به نکاتی توجه کنیم. در اتاق‌خواب نیاز به یک نور سقفی داریم که تمام اتاق را تا حدودی روشن کند. این منبع نوری می‌تواند برای انجام امور روزمره مانند تعویض لباس و مرتب کردن اتاق، کافی و مناسب باشد.
برای اینکه به اتاق‌خوابتان، حس و حالی جدید روانه کنید، باید به سراغ لوازم و وسایل مناسب این کار بروید. منابع نوری را طوری انتخاب نمایید که معاصر و جدید بودن را به بیننده منتقل کنند. این منابع می‌توانند شامل این موارد باشند: لوستر، آباژور، دیوارکوب، چراغ‌های مطالعه و… که فرم‌های ساده و خالص دارند (مانند مکعب) و هم‌چنین سایر مصالح جدید مانند استیل یا چوب بدون تزئینات (مثل منبت‌کاری و…).

دنیای جدید و رنگ‌های پیشنهادی 

اتاق خواب جدید

اتاق خواب جدید

اتاق خواب جدید

انتخاب رنگ به‌خصوص در اتاق‌خواب به عوامل متعددی مثل علاقه شخصی شما، سبک تزیین و سبک زندگی بستگی دارد. برای داشتن اتاق‌خوابی جدید، شما به یک پالت رنگی ساده نیاز دارید که به رنگ‌های خنثی، سیاه، سفید و خاکستری محدود شود. استفاده از رنگ‌های روشن برای تخت، آثار هنری و سایر اسباب، معمول هست، اما مسئله‌ای که در این میان رخ می‌دهد این هست که ممکن هست این رنگ‌ها بعد از مدتی برایتان کسل‌کننده و تکراری به نظر برسند، برای جلوگیری از چنین رخدادی بهتر هست از رنگ‌های سرزنده مانند زرد، نارنجی، قرمز و… به‌صورت لکه‌های رنگی در کوسن و بالش‌ها، رانر، تابلوها و آثار هنری و لوازم تزئینی (اکسسوری) استفاده کنیم که در صورت یکنواختی، قابل تعویض و تغییر نیز هستند.

چیدمان و مبلمان در فضای جدید

اجزا و اثاثیه متعددی در اتاق‌خواب وجود دارند که بعضی از آنها عبارتند از: گنجه، کمد، تخت خواب، نیمکت پایین تخت، میز توالت (آرایش)، میز پاتختی و دراور.
اگر به دنبال یک واژه برای توصیف سبک جدید بگردیم اولین چیزی که به ذهن می‌رسد، سادگی هست؛ درنتیجه باید به دنبال اثاثیه و لوازمی بگردیم که خطوط صاف، رنگ‌های خنثی و اشکال هندسی خالص داشته باشند. علاوه بر خطوط صاف و اشکال خالص، شما باید از آثار هنری و لوازم (اکسسوری) مینیمال استفاده کنید و درعین‌حال کلیه اجزاء باید کاملا کاربردی بوده و دسترسی و استفاده از آنها بسیار ساده باشد. اثاثیه و مبلمان نیز حتما باید با پارچه‌هایی به رنگ‌های خنثی، سیاه، سفید و خاکستری و با ظاهر و بافتی خنثی( پارچه‌های پشمی، کتان، لینن، ابریشم و ژوته) پوشانده شوند. دقت کنید که مبلمان در عین سادگی باید فاقد هرگونه تزئینات، خطوط و گوشه‌ های منحنی و بدون اجزا و یا المان‌های زیاد باشد. بهتر هست پایه‌های تخت و سایر اجزاء و اثاثیه اتاق‌ خواب دیده شود، لبه‌های آن کاملا قائمه بوده و فاقد دورچین، حاشیه چیندار و منگوله باشد.

اتاق خواب جدید

اگر به طراحی اتاق خواب خود اهمیت می دهید ما مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

منبع : مجله منزل | نویسنده: پرهام شکوهی 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما