• تاریخ : ۱۷ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

“عشق میان انسان و حیوان عشقی ناب هست؛ عشقی بدون کشمکش و مجادله، بدون صحنه‌های دلخراش و بدون تغییر و تحول”
میلان کوندرا

بی‌شک توجه به زیبایی‌های خلقت همیشه تحسین‌برانگیز هست. ترکیب فوق‌العاده طرح‌ها و خطوط در طبیعت، هم‌نشینی بی‌نظیر رنگ‌های تازه گل‌ها و سبزی آرامش‌بخش درختان، همراهی بی‌بدیل نقش و نگار زیبا با پوست حیوانات و صدها نمونه دیگر.

قطعا استفاده از المان‌های تازه برای تزیین جذاب هست و هیجان زیادی برای انتخاب سبک و مدلی متفاوت از آنچه هم‌اکنون در خانه نشسته را به دنبال دارد. الهام گرفتن از اجزای طبیعت در محیط خانه همیشه می‌تواند راه‌حل خوبی برای داشتن یک تزیین زیبا و خاص باشد؛ مخصوصا اینکه بدانید این طرح و رنگ‌ها از موجوداتی زنده برمی‌آید. هرچند استفاده از ردپای حیوانات در تزیین سبک جدیدی نیست ولی همیشه زیباست و در کل دنیا طرفداران خودش را دارد.

تزیین منزل با الهام از حیوانات

مراقب ورود آنها باشید!

به کار بردن الگوی حیوانات در طراحی داخلی باید محافظه‌کارانه انجام شود؛ چراکه اگر بیش‌ از حد باشد، ناشیانه به نظر می‌رسد. پس در میزان استفاده از طرح و رنگ آ‌ها دقت کنید. در نقش حیوانات طرح پلنگی و گورخری محبوبیت بیشتری در بین طرح‌های دیگر دارد ولی می‌توان از خطوط و اشکال بدن حیواناتی مثل زرافه، ببر، گاو، تمساح و هر جانور دیگری که بافت، طرح و رنگ خاصی دارد نیز استفاده کرد. برای اینکه از شبیه شدن فضا به باغ وحش محلی جلوگیری کنیم، ایده‌های پیشنهادی ما را دنبال کنید.

فرش پوست در تزیین

فرش کف حیوانی

فرشی از طرح پوست حیوانات، از معدود اجزای تزیین هست که هم مفهوم مدرنیته و هم مفهوم سنتی و روستایی را با خود همراه دارد و انتخابی هوشمندانه برای القای حس طبیعی به فضاست. فرش می‌تواند از بافت، الگو یا رنگی خاص از بدن حیوانات باشد.

تزیین دیوار با مجسمه های حیوانی

پیکره ساکن بی‌صدا

حیوانات مورد علاقه خود را چه بزرگ و چه کوچک درحالی‌که در تمامی شرایط نظاره‌گر هستند، در گوشه‌ای از خانه بنشانید. این مجسمه را می‌توانید به جالب‌ترین شکل روی دیوار نصب کنید. یادتان باشد ما حامی حقوق حیوانات هستیم، پس از تاکسیدرمی‌های واقعی استفاده نکنید!

تزیین دیوار با الهام از حیوانات

هنرهای توحشی!

هنرمندان زیادی آثار خارق‌العاده‌ای از حیوانات را خلق کرده‌اند. از تصویر یا نقاشی حیوان مورد علاقه‌تان چارچوبی روی دیوار نصب کنید. طرح پوست حیوانات درون قاب در عین سادگی جذاب نیز هست.

کوسن با طرح حیوانات

روی بدن پلنگ بنشینید!

روکش مبل و صندلی‌های خود را از نقش حیوانات انتخاب کنید. کوسن و رومیزی‌ها در این ترکیب می‌توانند تکمیل‌کننده ست شما باشند؛ مثلا مبلمانی تمام پلنگی با کوسن ساده در کنار مبلی ساده با کوسنی پلنگی که متضاد و مکمل هم هستند، ترکیبی ویژه هست.

کاغذ دیواری با الهام از حیوانات

فرار از این سفید همیشگی

هیچ‌چیزی بهتر از تحولی در دیوارهای تکراری سفیدرنگ نیست؛ به‌خصوص اگر این تحول خطوط سفید و سیاه گورخری یا لکه‌های پلنگی و زرافه‌ای باشد! دیواری که بخواهد معنایی را با رنگ و طرح خود بیان کند، شخصیت خاصی به فضا می‌بخشد. تمام دیوار را از طرح مورد نظر کاور نکنید؛ زیرا شلوغی بیش ‌از حدی ایجاد می‌کند. برای این کار قسمتی از محل زندگی حیوانات نیز قابل ‌استفاده هست. به‌طور خلاقانه می‌توانید از ترکیب رنگی منظره مورد نظر خود در تزیین فضا استفاده کنید. اضافه کردن گروهی از پرندگان در حال پرواز روی دیوار نیز خالی از لطف نیست!

اکسسوری با الهام از حیوانات

در خدمت شما هستم

تزیینات و دکوری‌های حیوانی کوچک در گوشه و کنار اتاق‌تان قرار دهید. فیگور بدن حیوانی مثل زرافه بهترین شکل ممکن برای استفاده به‌ عنوان پایه نگهدارنده جواهرات هست!

طراحی میز با الهام از حیوانات

وقاری به رنگ فیلی

اگر پذیرایی شما به سبک آنتیک یا به سبک هندی و بودایی هست، استفاده از پایه فیلی‌شکل یا هر حیوان دیگری برای میز گزینه فوق‌العاده‌ای هست. آن را در کنار مبل‌های خود قرار دهید تا وقارش را به نمایش بگذارد.

دکور اتاق کودک با الهام از حیوانات

کودک بیرون را حفظ کنید

اتاق بچه‌ها بیشترین پتانسیل را برای کاربرد حیوانات دارد. برای این کار می‌توانید از پوستر، استیکر دیواری، تابلو، طرح‌های فانتزی حیوانات، شخصیت‌های کارتونی و حتی عروسک‌ها استفاده کنید.

 

دوستی با حیوانات

چرم و خز به‌عنوان نشانی از پوست حیوانات در وسایل مختلف قابل ‌استفاده هست. با حیوانات دوست باشیم و تنها به‌طور سمبلیک و از انواع مصنوعی خز و چرم استفاده کنیم. عاج نیز به‌عنوان دکور قابل ‌استفاده هست.

قفس پرنده در تزیین

پرنده را از قفس آزاد کن

از قفس پرنده می‌توانید برای بخشی از دکور و نیز به‌عنوان فضایی مفید بهره ببرید؛ از کاشت گیاه درون آن گرفته تا محلی برای ذخیره کتاب، تزیینات، شمع و…. حتی از قفس‌هایی با سایز بزرگ می‌توانید به‌عنوان مبل تک‌نفره یا صندلی استفاده کنید. قفس فارغ از طرح و رنگ، ظرافت و زیبایی خاصی به خانه شما می‌بخشد.

تزیین با الهام از دریا

موجی از آرامش

آرامش دلنشین آبی دریا با ورود جانوران و حیواناتی مثل مرجان و صدف به خانه شما نیز منتقل می‌شود.

پرده طرح دار با الهام از حیوانات

پرده‌هایی با لطافت حیوانی

به پنجره‌های‌تان لباسی از تن حیوانات بپوشانید. لطافت پارچه با در آغوش کشیدن فضا به‌خوبی حس می‌شود.

طراحی داخلی با الهام از حیوانات

چند نکته مهم در تزیین با الهام از حیوانات

  • همه اجزا باید دارای طرح انتخابی شما باشد و در عین حال تعادل بصری را حفظ کنید.
  • بعضی از صنایع‌دستی هند و چین دارای نقوش حیوانات هستند؛ پس از تزیینات آسیای شرقی غافل نشوید.
  • پرندگان همه‌جا و در تمام شهر حضور دارند، پس چه‌ بهتر که از آنها در تزیین هم استفاده کنیم تا اتصال بصری‌شان حفظ شود. 
  • فضاهای کوچک مستلزم دقت بیشتری در طراحی هستند؛ چراکه طرح‌های بی‌پروا می‌توانند فضا را برهم بزنند.
  • طرح و الگوی بدنی حیوانی را انتخاب کنید که با روحیات و علایق‌تان سازگار باشد.
  • در کنار وسایلی با طرح حیوانات، از مبلمان و اشیای ساده با رنگ‌های خنثی استفاده کنید. رنگ کرم، سفید، مشکی، خاکستری و طلایی رنگ‌ها را با هم ترکیب می‌کند و تکمیل‌کننده فضاست.
  • طرحی که به تزیین خانه‌تان زیبایی و وقار می‌بخشد را انتخاب کنید. در این صورت خواهید دید که این تم می‌تواند به منزل‌تان روح ببخشد.
  • استفاده از سبزینگی گیاهان به‌عنوان جزء ثابتی از فضای زندگی حیوانات، حس فضای تزیین را تکمیل می‌کند.

مجله منزل : شماره 111 آذر ماه

مجله منزل : شماره ۱۱۱ آذر ماه

جدیدترین شماره مجله منزل با جذاب ترین مطالب دکوراسیونی که در هیج جای دیگر نمی بینید، چاپ شد. فرصت را از دست ندهید، می توانید به نزدیک ترین کیوسک روزنامه فروشی مراجعه کنید و این مجله را تهیه نمایید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: صدف حقیقت

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما