• تاریخ : ۳۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

 

بوردا ببک نام یکی از بزرگترین شرکت های ترکیه ایی در زمینه محصولات مربوط به مادران باردار و نوزادان هست. طراحی تزیین داخلی ساختمان اداری این شرکت به تازگی تمام شده و به سرعت نظر مجلات معتبر معماری را بخاطر طراحی هوشمندانه، جدید و رنگارنگش به خود جذب کرده هست. در این پست قصدا داریم با شرح جزئیات به بررسی تزیین داخلی این شرکت موفق بپردازیم. یقینا چنین طرح هایی می توانند منبعی مناسب برای الهام گیری باشند.

همانطور که در ادامه دیدن خواهید کرد، دیزاین داخلی این شرکت، بر پایه رنگ سفید بنا شده که باعث انتقال حس آرامش، تمیزی و کلاس به مراجعه کنندگان و کارمندان خواهد شد. رنگ خاکستری نیز به صورت تاکیدی در تزیین اتاق وارد شده و پهن کردن فرشی با طراحی دوست داشتنی تضاد جالبی با عناصر چوبی و دیوارهای تاکیدی ایجاد کرده هست. گلدان های مخصوصی برای فضای داخلی در نظر گرفته شده و رنگ های آبی، نارنجی، صورتی و سبز تزیین داخلی ساختمان اداری بوردا ببک را کامل می کنند. جالب ترین نکته در مورد این اداره، بهم پیوسته بودن فضای کار خصوصی با فضای عمومی و اتاق های جلسات هست.

تزیین جدید ساختمان اداری 14 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

یکی از مهم ترین مکان های در طراحی تزیین داخلی ساختمان اداری بخش پذیرش آن هست که حکم راهروی ورودی برای یک منزل مسکونی را دارد. درست مانند حالتی که مهمانان هنگام ورود به منزل با اولین جایی که روبرو می شوند راهروی ورودی هست، در ساختمان های اداری هم میز پذیرش چنین شرایطی را دارد. در اینجا میز پذیرش نیز بسیار جادار و بزرگ طراحی شده تا نظرات را به خود جلب کند. اتاق جلسات نیز سعی شده فاصله مناسبی با فضاهای عمومی اداره مانند آشپزخانه داشته باشد.

تزیین جدید ساختمان اداری 1 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 4 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 17 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 3 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

مساحت ۵۰۰ متر مربعی این اداره طوری طراحی شده تا دنیای مخصوص به خودش را داشته باشد و به صورت لحظه ای رنگ ها و تصویری از نوزدان را در ذهن مجسم کند بدون اینکه دیزاین داخلی را خیلی سبک و شلوع جلوه دهد. تزیین داخلی بوردا ببک را خواهد شد هوشمندانه، پیچیده و در عین حال سرگرم کننده و شاد دانست. در دیزاین داخلی این شرکت عناصر متضاد با روشی جدید و امروزی، با یکدیگر ترکیب شده اند. در حقیقت عامل اصلی جذاب نشان داده شدن تزیین همین تضاد هست.

تزیین جدید ساختمان اداری 2 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 7 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 18 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 21 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

مورد جالب بعدی سقف های متفاوت و نورپردازی جالب سقف هست که در هر قسمت با قسمت دیگر تفاوت دارد. مثلا راهرویی باریکی که اتاق کارمندان را بهم وصل می کند با پنل های فلزی و جدا از هم، مشخص شده هست. در فضاهای باز که محل کارمندان عادی هست سقف تا حدود زیادی به حال خود رها شده اما چراغ های جالبی از سقف آویزان شده اند که جلوی توجه به آنچه پشت آنها قرار دارد را تا حدود زیادی می گیرد. سقف قسمت پذیرش و ورودی نیز کاملا شاد و با رنگ های متنوع هست.

تزیین جدید ساختمان اداری 5 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 6 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 7 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

روی دیوارها هم حساب جدا گانه ای باز شده هست. در هر قسمت دیوار طرح و بافتی متفاوت دارد مثلا در یک جا نقاشی های جالب جدول دوز با علائم بچگانه مثل پستانک و شیشه شیر دیده خواهد شد و در جای دیگر نوارهای موج دار رنگی که بیشتر یادآور خط خطی بچه های خردسال روی دفتر نقاشی هست، به چشم می خورد. اما وقتی به اتاق کار کارمندان و اتاق جلسه می رسیم همه چیز فرق کرده و دیوارهای حالتی جدی و رسمی به خود می گیرند. در این قسمت ها رنگ عمدتا سفید ساده بدون هیچ طرح و نقش و پر از قفسه و شلف های دیواری هست.

تزیین جدید ساختمان اداری 9 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 10 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 11 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 8 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 20 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

در طراحی تزیین داخلی ساختمان اداری جدید و امروزی هیچ چیز از قلم نخواهد افتاد. در اینجا حتی دستشویی ها نیز با بافتی متفاوت و خلاقانه طراحی شده هست. دستشویی اداره یکدست سفید بوده اما برای اینکه همه چیز خیلی یکنواخت و ساده بنظر نرسد، دیوارپوش هایی جالب سه بعدی استفاده شده تا حتی در این مکان نیز عنصر جذابیت حفظ شود. در اتاق انتظار نیز بازهم شاهد رنگ های شاد و عمدتا بچگانه مانند نارنجی، آبی، صورتی و سبز هستیم اما نه به میزانی که آزار دهنده باشند.

تزیین جدید ساختمان اداری 12 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 13 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 15 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین داخلی ساختمان اداری

تزیین جدید ساختمان اداری 16 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

تزیین جدید ساختمان اداری 18 تزیین داخلی ساختمان اداری در استانبول ترکیه با طراحی جدید

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما