• تاریخ : ۲۸ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

ایده‌ های استفاده از انار پای سفره شب چله

در باور ما یلدا میراث ساده و پر از مهر گذشتگان هست که پاییز را به زمستان سنجاق می‌ کند. درست همان وقتی‌ که ایرانیان فهمیدند در آخرین روز از پاییز روزها کم‌کم بلندتر می‌ شوند و تاریکی دیرتر از همیشه سر برمی‌ آورد، جمع شدند و جشن گرفتند و نامش را شب زایش خورشید گذاشتند. یلدا نسل به نسل گشته و خاک زمان خورده، اما روح اصیلش آن را تا امروز پابرجا نگه‌ داشته هست و حالا یلدا، پررنگ‌ ترین شب پاییز با سوز زمستانی‌ اش از راه رسیده هست!

ایده های تزیین انار شب یلدا

انار شب یلدا، سرخ مثل زندگی!

انجام سنت‌ های ایرانی آن‌ قدر برایمان دلنشین هست که حتی اگر درگیر روزمرگی‌ ها و دل‌ مشغولی‌ های زندگی باشیم باز هم سفره شب یلدا را فراموش نمی‌ کنیم. گویی که سفره‌ یلدا بهانه‌ کوچکی برای شادی‌ های بزرگ ما هست. یلدا همیشه پر از رنگ و نماد بوده هست، اما پررنگ‌ ترین عنصر آن، همان میوه‌ سرخ و زیبای دوست‌داشتنی هست: انار! در باور مردم قدیم، انار نماد زایش و شادی تلقی می‌ شد؛ به همین خاطر عضو جداناشدنی سفره‌ های یلدا بوده هست؛ یعنی از همان زمانی که در اتاق سرد زیر کرسی‌ های گرم می‌ نشستند انار به سفره‌ ها و میزهای ما رنگ پاشیده و زیبایی پاییزی را به رخ کشیده هست. امروز شاید دیگر کرسی وجود نداشته باشد، اما هنوز هم انار پای ثابت سفره‌ های ماست. با چند ایده ساده می‌ توانید میز شام خود را یلدایی کنید و مبهوت این زیبای بهشتی شوید! 

ایده های تزیین شب یلدا

روشنایی به‌ وقت یلدا

شمع یکی از عناصر آرامش‌ دهنده هست و اگر عادت به چیدن میز شام داشته باشید حتما یکی از اعضای ثابت میز شما خواهد بود. ترکیب چیدمان آن با انار و چند تکه برگ پاییزی، هم به زیباتر شدن میز شما کمک می‌کند و هم فضای آرامش بخشی را به ارمغان می‌آورد. ترکیب انار و شمع می توانید از جمله ایده های سفره شب یلدا باشند.

تزیینات شب یلدا با گلدان انار

انارگل

قرار دادن انار در میان گل‌ ها شاید ابتدا دور از ذهن به نظر بیاید، اما یک‌ بار امتحانش کنید تا از ترکیب رنگ این میوه بهشتی با گل‌ ها افسون شوید. به همین سادگی شما می‌ توانید یک گلدان کوچک پاییزی بسازید و حال و هوای یلدا را بیش تر از گذشته به منزلتان مهمان کنید.

ایده های تزیین شب یلدا

ایده های تزیین میز شب یلدا

تزیین یلدای ساده، اما دوست‌داشتنی

اگر برای میز شام ترکیب‌ های ساده را می‌ پسندید بهتر هست گلدان‌ ها و ظروف بزرگ را فراموش کنید. انار به‌ تنهایی هم می‌ تواند بهترین عنصر دکوراتیو میزتان باشد. برای این که بتوانید میز ساده‌ ای با زمینه پاییزی داشته باشید کافی هست چند انار زیبا و خوش‌ رنگ را به‌ سادگی روی چند برگ پاییزی قرار دهید.

تزیینات شب یلدا با شاخه های انار

تزیینات شب یلدا به رنگ طبیعت

اگر ترکیبات طبیعی‌ تری را برای دکور می‌ پسندید از دکور با زمینه انار نامید نشوید. یکی از ساده‌ ترین راه‌ ها استفاده از شاخه‌ های انار در گلدان هست که علاوه بر این که در دسته‌ زیباترین‌ ها هست، حس ناب طبیعت را به میز شما هدیه خواهد داد.

برای زیباتر شدن سفره های خود با ایده های بیش تری در چیدانه آشنا شوید:

در این شماره از مجله منزل همراه من باشید تا باهم از آداب کرسی بگوییم و یک دقیقه بیش تر گوش جان بسپاریم به آخرین نفس‌ های پاییز!

منبع : مجله منزل | نویسنده: زهرا سرشکی

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما