• تاریخ : ۴ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

در یک پذیرایی کوچک مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این هست که فضا را ازنظر بصری بزرگ‌تر جلوه دهید؛ یعنی وقتی در اتاق پذیرایی قرار می‌گیرید احساس شلوغی و آشفتگی نکنید.

در پذیرایی کوچکتان نظم را برقرار کنید

طراحی داخلی
تصویر گروه معماری آرامش

 

نکته قابل‌توجه ایجاد نظم در پذیرایی هست. به این معنا که علاوه بر قرار دادن هر چیز سر جای خودش، استفاده از لوازم اضافی و تزئینی را به حداقل برسانید. در زمان تردد نباید چیزی سر راه میهمان باشد. باید مسیر نشستن میهمان بر روی مبل به‌راحتی صورت بگیرد و شما به راحتی پذیرایی را انجام دهید.

مطلب مرتبط: تصویر تزیین منزل ایرانی، ۲۰ خانه که باید ببینید!

نقش پرده را در پذیرایی کوچک جدی بگیرید

پرده در پذیرایی

از انتخاب پرده‌های والان دار یا کناره دار خودداری کنید. پرده‌ای ساده انتخاب کنید و اجازه بدهید نور خورشید وارد اتاق شود. بهترین جنس برای پرده، حریر یا تور هست. نکته دیگر درباره پرده، ابعاد آن هست. پرده را سرتاسری نصب کنید؛ یعنی تا جای امکان از فضای دیوار هم برای پرده استفاده کنید. این کار وسعت فضای اتاق را بزرگ‌تر می‌کند.

مطلب مرتبط: پرده پذیرایی، برای پنجره های کوچک چه انتخابی کنم؟

نقش رنگ در اتاق پذیرایی کوچک

اجرای سقف کاذب و کناف
تصویر ترمیم بنا گستران

از رنگ‌های روشن استفاده کنید. رنگ‌های تیره یا تند فضا را تنگ و خفه نشان می‌دهند. درصورتی‌که علاقه دارید از رنگ‌های تیره استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌کنم از تنالیته های رنگی یک رنگ مورد علاقه‌تان استفاده کنید. همچنین برای نتیجه بهتر سقف را هم با روشن‌ترین تنالیته رنگی از همان رنگ انتخابی‌تان رنگ‌آمیزی کنید.

مطلب مرتبط: چیدمان پذیرایی مربع شکل، راهی داره؟

در طراحی تزیین پذیرایی نور را جدی بگیرید

مبلمان جدید در تزیین
تصویر باتیک

در فضاهای کوچک نور نقش مهمی را ایفا می‌کند. قطعاً در فضایی مانند اتاق پذیرایی که شما میزبانی میهمان را بر عهده‌ دارید، یک نورپردازی خوب میزبانی شمارا ایده آل می‌سازد. سعی کنید ابتدا از نور روز بهره کامل را ببرید. بعدازآن نوبت به استفاده از نورهای مصنوعی هست. نورهای ترکیبی سفید و آفتابی بهترین گزینه‌ها هستند.

استفاده از آینه در پذیرایی کوچک

طراحی و اجرای آینه کاری
تصویر نیک پارما نوین

آینه به دلیل بازتاب نور در خودش برای فضاهای کوچک کاربرد ویژه‌ای دارد. فقط دقت کنید آینه را درجایی قرار دهید که مبلمان و لوازم کمتری را در خودش نشان دهد تا ایجاد شلوغی نکند.

تابلوها را افقی قرار دهید

طراحی و اجرای تزیین داخلی
تصویر گروه طراحی و معماری برندا

قرار دادن قاب تصویر یا تابلوهای نقاشی به‌صورت افقی در اتاق پذیرایی باعث می‌شود چشم به سمت افقی حرکت کند و احساس گستردگی در اتاق ایجاد شود.

مبلمان با ابعاد کوچک را انتخاب کنید

مبلمان شیک و کنسول رنگی
تصویر باتیک

قطعاً باید در فضاهای کوچک مبلمان با اندازه‌های کوچک را انتخاب کنید. درصورتی‌که نتوانستید مبلمان موردنظرتان را پیدا کنید آن را سفارش دهید. شاید به دلیل سفارشی بودن آن مجبور به پرداخت هزینه بیشتری شوید ولی این هزینه در برابر آرامشی که حاصل می‌شود ناچیز هست.

شما میتوانید برای خرید عناصر مورد نیازتان در پذیرایی به قسمت کالاها در سایت چیدانه مراجعه کنید.

نویسنده: سمیه منوچهری | تحریریه چیدانه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما