• تاریخ : ۲۰ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

این روزها بخش مشاوره منزل حال و هوای عید به خودش گرفته هست. همه در حال تکاپو برای داشتن یک تزیین تازه و جدید هستند. این ماه بیشترین سوالی که شما عزیزان در مشاوره مطرح کرده اید در مورد تغییر تزیین یا تغییر چیدمان وسایل منزل می باشد. تا انتهای این مطلب با ما در چیدانه همراه باشید پر تکرار ترین سوالات شما را به بحث خواهیم گذاشت!

تابلو نقاشی انتزاعی رنگ آکرولیک 70 در 70
تصویر گالری نقاشی فلورن
گالری نقاشی فلورن

مبلمان نشیمن مدل عرشه
تصویر مبلمان آشینا
مبلمان آشینا

تابلو نقاشی
تصویر رنگ هنر
رنگ هنر

دغدغه شما در این ماه: تغییر تزیین آپارتمان های اجاره ای برای عید

این مسئله را خیلی از شما دوستان مطرح کردید و نمی دانستید چطور به تزیین آپارتمان خود جان ببخشید. لوازم هرچقدر هم نو و شیک باشند بازهم تحت تاثیر کالبد محیط قرار می گیرند، پس کمی تغییر بد نیست! منزل یا آپارتمان اجاره ای خود را دست کم نگیرید! قرار هست حداقل یک سال خود را در این آپارتمان استیجاری بگذرانید. البته اگر قرار نباشد قرار داد را هر سال تمدید نمایید. نمی گویم برای تغییر تزیین ولخرجی کنید اما می توانید با وسایل قابل حمل این تغییرات را انجام دهید برای مثال به جای اینکه از کاغذ دیواری استفاده کنید از یک تابلو نقاشی استفاده کنید. رنگ ها را از دریچه هنر وارد منزلتان کنید!

اگر علاقه مند به وارد کردن رنگ با وسایل قابل حمل شده اید بهتر هست مطب تابلو دیواری جدید، هنر را به تزیین منزل بیاورید! و تزیین دیوار با تابلو، ایده های خلاقانه در ۴ خانه ایرانی! را مطالعه کنید.

تابلو دکوری

تابلو دکوری

۱۰۰۰۰۰تومان

تابلو فانتزی

تابلو فانتزی

نامشخص

تابلو درخت

تابلو درخت

۹۵۰۰۰تومان

تابلو 100 در 70

تابلو ۱۰۰ در ۷۰

۲۵۰۰۰۰تومان

تابلو فیوز گلس طرح برگ

تابلو فیوزگلس طرح برگ

۱۰۰۰۰۰تومان

تابلو نقاشی دکوراتیو

تابلو نقاشی دکوراتیو

۴۰۰۰۰۰تومان

مبلمان
تصویر مبلمان دی دریم /day dream
مبلمان دی دریم …

مبلمان
تصویر مبلمان دی دریم /day dream
مبلمان دی دریم …

مبلمان ترموود
تصویر رنگین تجارت درین
رنگین تجارت درین

سوالات پرتکرار شما در مورد چیدمان وسایل منزل برای عید

۱-یکی از دیوارهای نشیمنمان کج هست. به همین علت مجبور شدم مبلمانم را کج بچینم؛ ولی اصلا خوب به نظر نمی رسد. راهکار شما چیست؟

وقتی یک دیوار در فضای اصلی مانند نشیمن قناص هست یا انحراف دارد باید سعی کنید تا این نقص را بپوشانید، نه اینکه چیدمانتان را با آن هماهنگ کنید. از یک ام دی اف کار بخواهید تا با صفحه های ام دی اف انحراف را برایتان بپوشاند و در قسمت کنج که عمق مناسبی برای یک دکوری یا قفسه دارید را طبقه بندی کنید. با این کار هم نقص نشیمنتان را می پپوشانید و هم چیدمان مبلمانتان اصلاح میشود ضمنا صاحب یک کتابخانه یا دکوری هم می شوید!

تصویر چیدانه
چیدانه

مبلمان آنتیک
تصویر آسمانه
آسمانه

مبلمان آنتیک
تصویر آسمانه
آسمانه

۲-در حال نقل مکان به منزل کوچک تری هستیم. با وسایلم مشکل دارم خیلی پر حجم هستند و نمی توانیم در حال حاضر وسایل را تعویض کنیم. حسابی گیج شده ام کمکم کنید!

استرس و اضطراب شما بیش تر به خاطر نزدیک شدن عید هست. می خواهید تمام دل مشغولی های قبل از عید در مورد چیدمان حل شود. راه حلی که همیشه در مورد جا شدن یا نشدن وسایل چه قبل از خرید و چه هنگام نقل مکان به همه پیشنهاد می کنم استفاده از متر هست. یک اندازه گیری دقیق می تواند تکلیفتان را روشن کند که کدام وسایل را با خود ببرید و کدام یک را نبرید! اگر در منزل جدید جای دو دست مبلمان را ندارید بهتر هست آن ستی که مستهلک تر شده را بفروشید یا کاناپه بزرگ تر را بفروشید و مبل های تک نفره اش را با خود ببرید. می توانید این تک نفره ها را دور یک میز به صورت گرد بچینید.

مبلمان
تصویر بوردا مبل
بوردا مبل

مبلمان ال

مبلمان ال

نامشخص

۳-در آپارتمان کوچکی زندگی می کنیم. مبلمان نشیمنمان ال هست و از نحوه چیدمان مبل ها خسته شده ام راهی برای تنوع در چیدمان مبلمان های ال شکلم پیشنهاد کنید.

مبلمان های ال شکل بسیار کاربردی هستند ولی اگر عاشق تنوع باشید بعد از مدتی این چیدمان منظم برایتان خسته کننده خواهد شد. در شکل چیدمان مبلمان های ال شکل نمی توانید تغییری ایجاد کنید اما می توانید یک یا دو صندلی با رنگ متضادشان به آن ها اضافه کنید. صندلی ها را روبه روی مبلمان بگذارید. اگر تزیین خاکستری دارید از رنگ های تند و شادی مانند زرد استفاده کنید!

در مطلب مشاوره ماه قبل با عنوان” رنگ های خنثی در تزیین، چگونه از بی حالی نجاتشان دهیم؟ ” به طور کامل در مورد ایجاد تنوع در تزیین ها با رنگ خنثی صحبت کردیم. اگر تا الان موفق به مطالعه آن نشده اید بهتر هست هم اکنون بخوانید!

صندلی

صندلی

نامشخص

صندلی چوبی

صندلی چوبی

نامشخص

صندلی wave

صندلی wave

نامشخص

تک مبل نشیمن

تک مبل نشیمن

نامشخص

مبل راحتی ماریو / ساهه

مبل راحتی ماریو

نامشخص

مبل تک

مبل تک

نامشخص

تصویر چیدانه
چیدانه

مبلمان
تصویر اویران
اویران

۴- نشیمن و پذیرای ما خیلی بزرگ هست. آیا چیدن مبلمان به صورت طولی به طوری که رو به روی هم نباشند اشکال دارد؟

برای پر کردن فضای خالی نشیمن یا پذیرایی نباید از یک چیدمان اشتباه استفاده کنیم. مبلمان شما باید مسیر گفتگو بین افراد را ایجاد کنند و طوری چیده شوند که افراد رو به روی هم قرار بگیرند. بهتر هست برای پر کردن فضای خالی نشیمن یا پذیرایی از یک کنسول و آینه و یا دو مبلمان تک به همراه یک میز بینشان استفاده کنید.

کنسول

کنسول

نامشخص

کنسول

کنسول

نامشخص

کنسول مدل آرتیمیس

کنسول مدل آرتیمیس

نامشخص

کنسول

کنسول

نامشخص

کنسول و آینه

کنسول و آینه

نامشخص

آیینه و کنسول

آیینه و کنسول

۲۸۵۰تومان

اگر شما هم ایده ای برای تغییر چیدمان نشیمن یا تغییر تزیین برای عید دارید در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید و در این بحث شرکت کنید! همچنین روزهای فرد می توانید از طریق تلگرام  ۰۹۳۶۱۸۱۰۹۱۶ سوالاتتان را از کارشناسان ما در بخش مشاوره مجله منزل بپرسید. برای اطلاع از جدیدترین مطالب روز تزیین اشتراک مجله منزل را تهیه کنید و در کانال چیدانه به ما بپپیوندید!

نویسنده و مشاور : فاطمه مرادی | تحریریه چیدانه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما