• تاریخ : ۱۸ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

این روزها دنیای طرح و مد روز به روز تغییر می کند. امسال پارچه های راه راه مد روز هست و سال بعد رنگ قرمز آتشین با بافتی مخملی. امسال پرده های بی والان مد هستند و سال بعد طراحان مد و تزیین دنیا طرح های پر زرق و برق را می پسندند. با این اوصاف جای تعجب ندارد اگر یک روز صبح بلند شدید و احساس کردید که دیگر از تزیین به شدت سنتی و قدیمی خانه تان خوشتان نمی آید. لوازمی که سالها از زمان خرید آنها گذشته و نمی شود هم از خیرشان گذشت. برای داشتن یک خانه امروزی با وسایل قدیمی چه باید کرد؟ در اینجا کارشناسان مبل لامزون به شما می گویند چه کارهایی می توانید انجام دهید

تزیین منزل با مبلمان کلاسیک و سلطنتی
تصویر مبل لامزون

تغییر تزیین منزل: فرش ها را عوض کنید

اگر از اتاق نشیمن خودتان خسته شده اند می توانید کمی حال و هوای امروزی به آن بدهید. برای این کار کافی هست فقط نگاهی به فرش و قالیچه ها داشته باشید. به طور حتم مشکل اصلی در اتاق نشیمن شما یکی از قالی هاست، فرشی که با همه زیبایی و رنگ و لعابش با باقی اجزای تازه خانه همخوانی ندارد. برای داشتن یک فضای جدید می توانید از یک فرش ساده جدید استفاده کنید. لازم هم نیست که به طبیعی و دست بافت بودن آن فکر کنید. یک فرش روشن با الیاف مصنوعی فضای خانه را جلوه می دهد. اگر هم فرش دستباف را ترجیح می دهید سعی کنید به طرح ها و نقشه آن دقت بیشتری داشته باشید. طرح های خلوت تر و امروزی تر!

میز و صندلی غذاخوری لوکس
تصویر مبل لامزون

ایده های تغییر تزیین: روکش مبل ها را مناسب انتخاب کنید

به گفته کارشناسان مبل لامزون خیلی از ما صندلی های قدیمی را بعد از مدتی می دهیم به کارگاه های رویه کوبی و سر و شکل شان را عوض می کنیم. پارچه و بافت آن تغییر می کند و رنگ و روی دیگری می یابد. بی توجه به این که آیا پارچه تازه با طراحی مبلمانی که برای ۳۰ سال پیش بوده همخوانی دارد یا نه؟ اگر برای نو کردن مبل های قدیمی خانه آستین بالا زدید سعی کنید طرح و نقشه پارچه ها را هم متناسب با طراحی مبل انتخاب کنید. پارچه های راه راه یا چهارخونه های تیره معمولا گزینه مناسبی برای داشتن یک فضای سنتی قدیمی هستند.

میز و صندلی غذاخوری
تصویر مبل لامزون

تغییر تزیین خانه های قدیمی: به فکر همخوانی نباشید

در خانه های قدیمی و سنتی رنگ ها با هم همخوانی دارند. یعنی اگر رنگ پرده اتاق قهوه ای بود حتما روتختی را هم از طیف قهوه ای انتخاب می کردند و باقی لوازم اتاق را هم به نحوی با آن یک دست می چیدند. می توانید برای این باور قدیمی یک سنت شکنی بزرگ داشته باشید. وسط همه رنگ هایی که با هم یک دست هستند از یک رنگ عجیب و خاص استفاده کنید. رنگی که کسی حتی فکر دیدن اش را بین آن همه یکرنگی ندارد. مثلا بین خاکستری های اتاق یک دفعه یک روتختی قرمز استفاده کنید یا بین مبل های یک دست قهوه ای یک صندلی سبز خوش رنگ بنشانید.

آینه و کنسول لوکس در تزیین
تصویر مبل لامزون

تغییر تزیین منزل: کمی شلوغ باشید و بی نظم

میزهای تمیز و مرتب بدون هیچ گونه وسیله تزیینی از مشخصه های بارز اتاق های سنتی قدیمی هستند. خانه های مادربزرگ ها را که یادتان هست؟ میزها درنهایت فقط یک رومیزی گلدار داشتند و شیشه هایی که روی آنها به اندازه قرار داشت. اگر از این فضای به شدت سنتی خسته شدید می توانید کمی ماجراجویی کنید. کمی کتاب روی میزها بگذارید یا گلدان ها و اکسسوری روی میزها قرار بدهید. به همین سادگی. حتی دیگر نیازی به عوض کردن شکل و قیافه میزهای قدیمی ندارید.

سرویس خواب کلاسیک
تصویر مبل لامزون

تغییر تزیین منزل: از چراغ های کنار مبلمان غافل نشوید

در تزیین خانه های قدیمی حتما یک آباژور پیدا خواهد شد، چراغی بلند یا کوتاه که شید یا همان پرده دورش با چین های مختلف و والان های کوچک و کریستال های مصنوعی تزیین شده بود. کارشناسان مبل لامزون معتقدند برای این که از دست فضای سنتی خانه خلاص شوید لازم نیست کل آباژور را فراموش کنید فقط کافی هست از یک پرده ساده برای آن استفاده کنید با هر پایه و لامپی. شید های ساده به خصوص به رنگ سیاه فضای خانه را امروزی می کنند.

مبلمان کلاسیک آبی
تصویر مبل لامزون

تغییر تزیین خانه های قدیمی: خاطره سازی را بی خیال شوید

در خانه های قدیمی هر شی کوچکی خواهد شد یک خاطره ساز بزرگ. برای همین هست که در خانه های قدیمی یک عالم وسیله هست که هیچ کدام با هم همخوانی ندارند. قدیمی ها هر چیزی را که دوست داشتند جلوی چشم می گذاشتند در حالی که در تزیین جدید امروزی کمی همخوانی بین اکسسوری های جلوی چشم لازم هست. خانه را از وجود لوازم ریز و درشت خالی کنید. یادتان باشد هر شی دوست داشتنی خاطره ساز نمی تواند تزیین زیبایی برایتان به ارمغان بیاورد.

سرویس خواب کلاسیک
تصویر مبل لامزون

تغییر تزیین منزل: با مشکی آشتی کنید

در یکی دو دهه گذشته استفاده از رنگ سیاه برای پارچه ها و دیگر بافت ها کار راحتی نبود. باور غالب هم بر این بود که سیاهی در خانه نمی تواند زیبایی ساز باشد. اما امروز در خانه های جدید حتما به هر طریقی که هست از رنگ سیاه استفاده می کنند. خواه در رنگ شیدهای آباژور و لوسترهای خانه یا حتی در انتخاب کوسن ها. برای داشتن یک خانه جدید از رنگ سیاه اکسسوری ها و باقی اجزا غافل نشوید ولی در استفاده از آن هم زیاده روی نکنید!

گروه مبلمان لامزون با ۳ شعبه به عنوان تنها نماینده انحصاری شرکت AKM در ایران می باشد که عمده تولیدات خود را در سبک مبلمان آوانگارد و کلاسیک متمرکز نموده و فعالیت خود را با تولید سرویس خواب، کنسول، ویترین و میزTV ادامه داده هست و کلیه محصولات این شرکت را در طرح ها و رنگ های بسیار متنوع و زیبا عرضه می نماید. برای دیدن نمونه کارهای مبل لامزون می توانید به صفحه آن ها در چیدانه سر بزنید.

تحریریه چیدانه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما