• تاریخ : ۵ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : دیزاین

در حال تماشای برنامه های تلویزیون هستید که تلفن زنگ می خورد. عید دیدنی و مهمانها در راهند! درست هست که همه خانه را برای خانه تکانی عید و نوروز تمیز و مرتب کرده اید، ولی حتما بعضی از قسمت ها کمی نامرتب شده و از تمیزی در آمده اند. پس بهتر هست قبل از رسیدن مهمانها دست به کار شوید. ۳ تمیزکاری مهم قبل از رسیدن مهمان چیستند؟

تمیز کردن خانه

سینک ظرفشویی پر از ظرفهای کثیف هست و روی زمین کمی آشغال ریخته هست. نترسید قبل از کنسل کردن مهمانی، چند نقشه خوب برایتان طرح کرده ایم. حقیقت این هست که خانه از آنچه تصور می کنید تمیزتر هست، و اگر اینگونه نیست باز هم ترسی در کار نخواهد بود! ۳ مکان مهم نیاز به تمیز شدن دارند.

شستن دستشویی

تمیز کردن سرویس بهداشتی

در این مورد اشتباه نکنید. احتمال استفاده مهمانها از دستشویی ۱۰۰% هست. پس مطمئن باشید که دستشویی قابل استفاده و تمیز هست. بدون شک وقت تمیزکاری کامل آن را ندارید پس بهتر هست روشویی و کاسه توالت را تمیز کنید. یک دستمال مرطوب روی درپوش توالت فرنگی، اطراف محل نشستن و روشویی سرویس بهداشتی را تمیز تر نشان می دهد. البته مطمئن شوید که کاشی های زمین نیز تمیز و بدون پرز و تارهای موی ریخته شده باشند.

مطلب مرتبط: تمیز کردن سرویس بهداشتی، ۹ روش برای پاکیزگی طولانی تر!

مرتب کردن پذیرایی

مرتب کردن کاناپه و مبلمان

حال که سرویس بهداشتی تمیز شد، روی کاناپه و مبل را تمیز کنید. اگر وسیله اضافی روی آن قرار دارد، آنها را جمع کرده و اگر شیرینی و خرده غذا روی مبل ریخته، آنها را تمیز کنید. اگر حیوان خانگی دارید مطمئن شوید که موهای او روی مبل نریخته باشد. میز جلو مبلی و عسلی ها را مرتب و گردگیری کنید. در این مرحله نیز زمان زیادی از شما گرفته نخواهد شد ولی حتما نامرتبی آن به چشم مهمانها خواهد آمد.

مطلب مرتبط: مرتب کردن خانه، ۹ ترفند سه سوته!

شستن ظرف

شستن ظروف پذیرایی

شما در این مرحله نیاز به فنجان، استکان، لیوان و یا هر وسیله ای برای پذیرایی دارید. اگر آنقدر خوش شانس هستید که ماشین ظرفشویی دارید، ظروف کثیف را درون آن بپینید تا در حین آماده شدن آنها را برایتان بشوید. ولی اگر می خواهید آنها را با دست بشویید حتما تعداد مهمانها را در نظر بگیرید تا در حین پذیرایی نیاز به شستن مجدد ظروف نباشد.

برای مطالعه بیشتر مطالب مربوط به تمیزکاری و نطم دهی، به بخش خانه داری چیدانه مراجعه کنید. 

منبع: apartmenttherapy | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما