• تاریخ : ۳ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

– برگ های پاییزی! برگ های پاییزی حیاطت را می خواهی جمع کنی؟ من به خش خش این برگ ها دلبسته شدم…
– باید جمع و جورشان کنم؛ هر چیزی مراقبت می خواهد؛ دیر به داد چمن زارم برسم، زیر برگ های پاییزی خفه خواهد شد!
– قبول! به گمانم بهانه دیگری برای چای خوردن دورهم باید پیدا کنم…

برگ های پاییزی

برگ های پاییزی ام را دوست دارم!

قبول دارم برگ های پاییزی تضمین کننده زیبایی حیاط دلبندتان هست و بسیاری از شما اعتقادی به جمع آوری برگ های پاییزی ندارید اما چرا با چیدانه همراه نمی شوید تا کمی بیشتر در این مورد صحبت کنیم. ما قصد داریم در این مطلب روش ها و ابزار مختلف این کار را به شما معرفی می کنیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

برگ های پاییزی در حیاط

بهتر هست کمی هم به چمن زارتان توجه کنید!

در ابتدای خزان برگ های پاییزی زیبایی بخش حیاط هستند اما با گذشت زمان خرد می شوند و تغییر رنگ می دهند و بهتر هست قبل از اینکه این زیبایی رو به زوال برود برگ ها را جمع کنید. بسیاری فکر می کنند باید برگ ها را رها کرد تا آن ها خودشان تبدیل به کمپوست شوند. این کار غلط نیست اما تنها برای زمانیست که شما نسبت به سطح چمنزارتان برگ های پاییزی کمی دارید ولی اگر قصد تهیه کمپوست دارید بهتر هست درهر صورت برگ ها را جمع کنید چون باید زیر خاک دفن شوند تا تبدیل به کمپوست شوند. پیشنهاد دیگر من استفاده از ماشین های چمن زنی مالچ موور هست. به گمانم یک بار دیگر باید ماشین چمن زنیتان را از کمد نگهدارنده ابزارتان بیرون بیاورید و با آن برگ های پاییزی را تبدیل به مالچ کنید و روی چمنزارتان بپاشید این کار باعث خواهد شد خاک در زمستان یخ نزند. درست فهمیدید در هر صورت باید دست به کار شوید چون اگر دیر بجنبید چمنزارتان زیر حجم زیادی از زیبایی می پوسد!

ماشین چمن زنی همراه کیسه مخصوص

از ماشین چمن زنیتان خلاقانه استفاده کنید!

اگر ماشین چمن زنیتان محفظه جمع آوری ندارد، کیسه های مخصوص این کار را خریداری کنید و به ماشین چمن زنیتان متصل کنید. حالا با یک تیر دو نشان می زنید! هم برگ ها را خرد می کنید و هم جمع می کنید. می توانید بلافاصله از آن ها به عنوان مالچ استفاده کنید یا به محل پیش بینی شده برای کمپوست انتقال دهید.

چمن زن برقی مدل ELM-320 تاپ گاردن

چمن زن برقی مدل ELM-320 تاپ گاردن

چمن زن برقی مدل RG-EM 1843 HWM آینهل

چمن زن برقی مدل RG-EM 1843 HWM آینهل

چمن زن تیغه ای و ماشین هوادهی مدل NVK 1401 آینهل

چمن زن تیغه ای و ماشین هوادهی مدل NVK 1401 آینهل

جمع آوری برگ های پاییزی به شیوه ماشینی

این ماشین های پر سرو صدا به چه درد می خورند؟

از دمنده دستی استفاده کنید! این ابزار فوق العاده سریع هست و در پاک سازی پیاده رو باغ و محوطه شما بسیار کارا عمل می کند. البته بهتر هست وقتتان را با این ماشین برای برگ های خیس تلف نکنید کارایی این دستگاه در برخورد با برگ های خشک عیان خواهد شد. لطفا کمی صبر کنید تا برگ های تازه از درخت افتاده خشک شوند. البته دمنده ها صدای بسیار زیادی را تولید می کنند پس اگر همسایه شما به سرو صدا حساس هست پیشنهاد می کنم قبل از اینکه به جرم تولید سر و صدا بازداشت نشده اید از خرید یک ماشین دمنده برگ منصرف شوید!

چنگک جمع آوری برگ

حس خوب نوستالژی را تجربه کنید!

چنگک های دستی جمع کننده برگ را همه می شناسیم. پیشنهاد می کنم بهترین وسیله برای وقت گذارنی در باغ را در اختیار بگیرید آواز بخوانید و برگ های پاییزی را جمع کنید. در انتها شاهد لبخند خود از داشتن یک روز پر از انرژی های خوب خواهید بود. نگهداری از این وسیله دستی و سنتی بسیار راحت هست و انواع و اقسام مختلف دارد، پس چرا به سراغ قفسه نگهدارنده ابزار مرتبتان نمی روید تا سری به چنگکتان بزنید و مشغول جمع کردن برگ ها شوید! 

جمع آوری برگ های پاییزی به شیوه دستی

کدام یک را انتخاب کنم؟ ماشینی یا دستی؟

قطعا خیلی از شما ابزار ماشینی را ترجیح می دهید چون زندگی شهری به ما آموخته کارها با ابزار ماشینی بهتر و سریع تر انجام خواهد شد! بله شاید سریع تر انجام شود ولی اغلب ابزار ماشینی نگهداریشان سخت و هزینه تعمیر آن ها بالاست. اغلب سنگین هستند و سر و صدای زیادی تولید می کنند. بسیاری از آنها با سوخت فسیلی کار می کنند که به نظرم بهتر هست کم تر محیط زیستمان را آلوده کنیم! پس اگر باغ، حیاط یا محوطه کوچک داریم بهتر هست دور ابزار ماشینی را برای جمع کردن برگ های پاییزی خط بکشیم و از ابزار دستی که بسیار سبک هستند استفاده کنیم. بعضی هایشان آنقدر سبکند که کودکان هم می توانند در این کار به شما کمک کنند، مقرون به صرفه و دوست دار محیط زیستند. 

از سایر محصولات چیدانه در این زمینه دیدن کنید:

چمن زن موتوری مدل GLM-510S B&S تاپ گاردن

چمن زن موتوری مدل GLM-510S B&S تاپ گاردن

علف زن بنزینی FS120 اشتیل

علف زن بنزینی FS120 اشتیل

قیچی شمشاد زن مدل RH-3110 رونیکس

قیچی شمشاد زن مدل RH-3110 رونیکس

نویسنده: فاطمه مرادی | تحریریه چیدانه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما