• تاریخ : ۱۳ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

سال میلادی که نو خواهد شد بزرگ ترین دغدغه اهالی هنر خواهد شد خبردار شدن از رنگ تازه سال. رنگی که باید پشت ویترین لباس فروشی ها، لوازم آرایشی و وسایل تزیین به دنبالش بگردیم. طبق معمول سال های گذشته شرکت های مختلف طراحی از هم اکنون به تکاپوی انتخاب رنگ سال ۲۰۱۸ افتاده اند. اما اتفاق عجیب  امسال این که دیگر نمی توان به یک رنگ خاص فکر کرد. امسال از معدود سال هایی هست که رنگ سال ۲۰۱۸ را باید از انتخاب های متفاوت و غیر همسان طراحان فهمید. پس امسال به جای رنگ سال، رنگ های سال خواهیم داشت. رنگ های پیشنهادی سال ۲۰۱۸ میلادی از نگاه معروف ترین طراحان مد و دکوراسین دنیا: 

رنگ اناری، پیشنهاد سال ۲۰۱۸

اناری رنگ سال 2018

شرکت بنجامین مور زودتر از همیشه دست روی رنگ سال ۲۰۱۸ گذاشت و ترند محبوب سال را اعلام کرد. پخته ترین سرخابی دنیا. اناری! رنگ سال به زعم این شرکت طراحی مشهور رنگ سرخابی پخته هست که می تواند با رنگ طلایی و نارنجی ترکیب شود. به عقیده خیلی ها اناری گرم بنجامین رنگ غالب سال ۲۰۱۸ خواهد بود. 

مشکی در تزیین سال ۲۰۱۸

مشکی رنگ سال 2018

پی جی پینت که در زمینه طراحی رنگ و تزیین یکی از مطرح ترین برندهای دنیاست در سال آینده قرار هست از یک رنگ خاص استفاده کند. ترندی که این شرکت برای سال ۲۰۱۸ معرفی کرده رنگ سیاه هست. رنگ مشکی مات! به عقیده طراحان این شرکت رنگ مشکی یکی از رنگ هایی هست که به فضای داخلی هویت می بخشید. سیاه در نگاه این طراحان نشانه تجمل گرایی هست. به خصوص اگر با رنگ طلایی ترکیب شود. 

آبی لاجوردی پیشنهاد سال ۲۰۱۸

آبی لاجوردی رنگ سال 2018

آبی لاجوردی رنگ سال 2018

آن ور آبی ها به آن می گویند اوشن ساید. ما می گوییم آبی لاجوردی. البته  با غلظت کم تر و آمیزه ای از فیروزه ای. شروین ویلیامز طراح معروف این رنگ عجیب را به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸ اعلام کرده هست. رنگی که به قول ویلیامز می تواند در تزکیب با مشکی و طلایی فضایی مجلل و در عین حال جدید به وجود بیاورد. 

طیف رنگ های آبی و نارنجی، پیشنهاد ۲۰۱۸ پنتون

ترکیب آبی و نارنجی در سال 2018

و اما پنتون! شرکت مشهور آمریکایی که تعیین کننده رنگ سال دنیاست. درواقع رنگی که پنتون انتخاب کند می تواند حکم اول و آخر را برای خیلی ها داشته باشد. پنتون به روال هر سال در ماه دسامبر ( یک ماه آینده) از رنگ مورد علاقه اش رونمایی می کند. اما این شرکت به تازگی هشت طیف رنگ خاص اعلام کرده که هر کدام شان می توانند در طراحی فضای داخلی سال آینده کارساز باشند. مهم ترین طیف پیشنهادی پنتون طیف رنگ های آبی و نارنجی در کنار هم هست. رنگ هایی شاد و زنده! پنتون برای سال آینده رنگ زرد را هم در نظر دارد و البته سبز که بعید نیست مانند سال گذشته رنگ سال این شرکت شناخته شود. ترکیب مشکی و طلایی و همچنین طیف صورتی هم از گزینه های احتمالی انتخاب پنتون در سال آینده هست. 

کلام آخر : هر ساله تعدادی از رنگ ها به عنوان رنگ پیشنهادی سال جدید توسط شرکت های معروف و سرشناس طراحی و تزیین معرفی می شوند. رنگ های بالا تا ماه نوامبر پیشنهاد داده شده و باید منتظر بمانیم تا بالاخره رنگ سال ۲۰۱۸ اصلی معرفی شود.

ترجمه شده در تحریریه چیدانه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما