• تاریخ : ۱۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

حتما با بخش مشاوره منزل آشنا هستید! قصد داریم هرماه پرتکرار ترین سوال را در چیدانه به بحث بگذاریم. این ماه بیش تر شما عزیزان در بخش مشاوره در مورد راه های ایجاد تنوع یا به اصطلاح خودتان روح بخشیدن به تزیین هایی با رنگ های خنثی مانند طوسی و سفید سوال پرسیده اید. در این مطلب بار دیگر راه های ایجاد تنوع در تزیین های خنثی را توضیح خواهیم داد.

طراحی قفسه کتاب
تصویر elmirazangeneh

کوسن دست بافت
تصویر دست سازه های گروه هنری ثمین

رنگ های خنثی در زمستان طبع سرد پیدا می کنند!

زمانی بود که تزیین تمام خانه ها کرم و قهوه ای بود اما به تازگی تزیین بیش تر خانه ها رو به جدید گرایی و استفاده از رنگ های خنثی مانند سفید و طوسی رفته هست. قبل از بررسی سوالات، باید بدانید که رنگ های خنثی با گذشت زمان کمی خسته کننده می شوند به خصوص در زمستان که آفتاب کم تری وارد منزلتان خواهد شد. به همین دلیل هست که با شروع فصل زمستان بیش تر سوالات شما عزیزان به این سمت رفته هست.

کوسن و نشیمن
تصویر گروه هنری ارمغان

مبل راختی و فانتزی شیوا 02

مبل راختی و فانتزی شیوا ۰۲

پرتکرار ترین سوال ها درباره ایجاد تنوع در تزیین خنثی:

۱- با هزینه کم چطور رنگ را وارد تزیین سفید و طوسی کنم؟

ساده ترین و کم هزینه ترین راه خوشامدگویی به رنگ ها در خانه خرید کوسن های رنگی برای مبلمان سفید یا طوسی شما می باشد. این راهکار جدیدی نیست و بارها در مجله منزل و چیدانه درموردش صحبت کرده ایم. اگر سوال شما هم این هست بهتر هست مطالب زیر را مطالعه کنید:

کوسن و نشیمن
تصویر گروه هنری ارمغان

انواع کوسن
تصویر استودیو میلا

۲- برای مبلمان طوسی ام دوازده رنگ کوسن خریده ام اما زیاد جالب نشده هست. اشکال کارم کجاست؟

دوازده رنگ کوسن به نظر کمی زیاد می آید! درست هست که می خواهید رنگ را وارد منزلتان کنید اما افراط هم خوب نیست. وجود رنگ های زیاد در تزیین باعث آزار چشم خواهد شد یا اغشتشاش بصری ایجاد می کند. رنگ هایتان را به دو تا سه رنگ کاهش دهید. رنگ هایی را انتخاب کنید که یا مکمل باشند و یا هم خانواده سپس متناسب با رنگ های انتخابی چند اکسسوری دیگر مثل شمع، گلدان یا آثار هنری به تزیین سفید و طوسیتان اضافه کنید.

کوسن جدید طرح زیگزاگ

کوسن زرد طرح جدید

کوسن های رنگی
کوسن ست گل

کوسن
کوسن طرحدار
کوسن فانتزی

انواع کوسن
تصویر استودیو میلا

کوسن سیس دیزاینر
تصویر سیس دیزاینر

۳- تمام نکات بالا را رعایت کردم اما فکر می کنم در تزیین طوسی و سفیدم نیاز به تنوع بیش تری دارم. چه کاری انجام دهم؟

دنیای پارچه ها بسیار وسیع و متنوع هست و این یعنی کوسن ها هم دنیای بزرگی دارند. بافت های مختلف پارچه را امتحان کنید. به طور مثال اگر یک یا دو مبل با طرح راه راه دارید یک کوسن راه راه به کوسن هایتان اضافه کنید؛ اگر کاغذ دیواری گل گلی دارید دو کوسن گلدار به آن ها اضافه کنید. سعی کنید هماهنگی بین بافت را در منزلتان رعایت کنید و در استفاده از بافت های مختلف پارچه زیاده روی نکنید یک یا دو طرح کافیست.

بدانید: از کوسن ها با شکل های مختلف دایره و مثلث هم می توانید استفاده کنید. بهتر هست کمی روزمرگی را به چالش بکشید! مطلب آموزش کوسن دوزی، به کوسن‌های مربعی نه بگویید! را مطالعه کنید.

کوسن
تصویر دست سازه های هنری

کوسن بافتنی پیچ

کوسن بافتنی پیچ

۴- اگر بخواهم در منزل سفید و طوسی ام هم تنوع ایجاد کنم و هم حال و هوای زمستانی به آن بدهم چه راهکار کم هزینه ای پیشنهاد می کنید؟

حتما تا به حال با کوسن های پشمالو آشنا شده اید آن ها زمستانی ترین حال و هوا را برایتان ایجاد می کنند اما بیایید و کمی به تلفیق تزیین مدرنتان با تزیین سنتی فکر کنید. کوسن های بافتنی انتخاب خوبی هستند، هم رنگ های شاد و متنوعی دارند و هم حس گرما به منزلتان می بخشند.

کوسن
کوسن
کوسن "پیچ"

تابلو فانتزی

مبلمان نشیمن
تصویر عرفان شریف

۵- من در صرف هزینه مشکلی ندارم چه راهکاری جز کوسن و اکسسوری های کوچک رنگی، برای اینکه تزیین سفید و طوسی ام را از یکنواختی خارج کنم؛ پیشنهاد می کنید؟

از مبلمان های تک رنگ استفاده کنید. شاید این مبلمان ها را با نام مبلمان های آبنباتی بشناسید. یک ست میز عسلی زرد تهیه کنید و یک اثر هنری که رنگ زرد در آن شاخص باشد. بهتر هست مینیمال باشد تا با سبک جدید دکوراسیونتان همخوانی داشته باشد. در مطلب مبلمان رنگی، خانه ای با طعم آبنبات بچینید! به طور کامل در این مورد توضیح داده ایم. در ادامه چند نمونه از مجبوب ترین مبلمان های آبنباتی اهالی فن در چیدانه را به شما معرفی می کنیم:

میز عسلی جاکوب

میز عسلی جاکوب

پوف زرد طرح گندم دوک ریسه

پوف زرد طرح گندم دوک ریسه

میز عسلی جدید دوناریه

میز عسلی جدید دوناریه

مبل تک نفره یاشیل مدل باروک

مبل تک نفره یاشیل مدل باروک

مبل راحتی طرح رادمان

مبل راحتی طرح رادمان

مبل چستر

مبل تک فلوریدا

مبل تک فلوریدا

تک مبل نشیمن
مبل تک کندی دیمان

مبل تک کندی دیمان

اگر شما هم ایده ای برای ایجاد تنوع در تزیین سفید و طوسی دارید در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید و در این بحث شرکت کنید! همچنین روزهای فرد می توانید از طریق تلگرام  ۰۹۳۶۱۸۱۰۹۱۶ سوالاتتان را از کارشناسان ما در بخش مشاوره مجله منزل بپرسید. برای اطلاع از جدیدترین مطالب در کانال چیدانه به ما بپپیوندید!

نویسنده و مشاور : فاطمه مرادی | تحریریه چیدانه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما