• تاریخ : ۲۱ام تیر ۱۳۹۷
  • موضوع : دیزاین

این روزها زمان به سرعت سپری خواهد شد. همه ما در تلاشیم تا در کنار روزمرگی ها، نبض زمان را به دست گرفته و در میان سرعت و ازدحام دنیای جدید از زندگی جا نمانیم و برای این منظور اهمیت ساعت را خوب می دانیم. سالهاست که ساعت های دیواری با کارکردی غیر از یادآوری زمان در خانه هایمان جا باز کرده اند. آن ها در انواع رومیزی یا دیواری، به عنوان گونه ای از لوازم دکوری نقش زیادی در زیبایی تزیین داخلی منزل به عهده دارند. چیدانه تصمیم دارد در این مطلب با راهنمایی پدیده شاپ به بایدها و نبایدهای انتخاب و نصب ساعت دیواری در منزل بپردازد. در ادامه با ما همراه باشید.

ساعت دیواری در تزیین منزل و محل نصب آن

ساعت دیواری مناسب تو کدام هست؟

قبل از خرید ساعت دیواری برای منزل، به چند نکته باید توجه داشته باشیم. انتخاب ساعت به عنوان یک وسیله کاربردی و در عین حال دکوری، همانطور که می تواند به فضا زیبایی ببخشد، اگر اصولی انتخاب نشود ممکن هست باعث بی نظم به نظر رسیدن آن نیز بشود. اولین و مهمترین نکته، سبک تزیین داخلی منزلتان هست، کلاسیک یا جدید، برای انتخاب ساعت دیواری مناسب از هر سبک مدل های متنوع در بازار موجود هست. نکته بعدی رنگ تزیین و دیوار مورد نظر هست. بدیهی هست ساعت دیواری که برای نصب بر دیوار منزلتان انتخاب می کنید، از لحاظ رنگ و جنس باید با سایر وسایل تزیین و مبلمانتان همسو باشد. یک نکته مهم دیگر درباره ساعت دیواری، ابعاد آن هست که باید با در نظر گرفتن متراژ منزل و ابعاد دیواری که قصد دارید ساعت را روی آن نصب کنید، انتخاب شود.

ساعت دیواری در تزیین منزل و محل نصب آن

ساعت دیواری، یک اثر هنری

یکی از نکاتی که پدیده شاپ به آن عقیده دارد، استفاده از ساعت دیواری به عنوان یک اثر هنری هست. درست به همان اندازه که یک تابلو دیواری زیبایی را به دیوارها و فضای منزل شما هدیه می دهد، ساعت هم در زیبا کردن تزیین داخلی نقش دارد. این روزها ساعت ها در طرح های مدرنتر و جنس های متنوع تر ارایه می شوند تا انتخاب برای یک خانه قرن بیست و یِکُمی راحتتر شود.

ساعت دیواری در تزیین منزل و محل نصب آن

چند نکته مهم در خرید ساعت دیواری

حتما قبل از اینکه به خرید ساعت دیواری اقدام کنید، یک بار دیگر محل و ابعاد دیواری که قرار هست ساعت روی آن نصب شود را اندازه گیری کنید تا مطمین شوید ساعتی که انتخاب می کنید از نظر اندازه متناسب با فضای مورد نظرتان باشد. علاوه بر آن دقت کنید که در کنار ساعت چه عناصر دیگری قرار هست نصب شود، مثل قاب تصویر یا تابلو هنری. اگر قرار هست ساعت دیواری را در کنار یکی از این موارد نصب کنید، سعی کنید ابعاد و رنگ آنها را به خاطر داشته باشید تا ساعت دیواری متناسب با آن تهیه کنید. یکی از پیشنهادات پدیده شاپ استفاده از مزیت­ های خرید اینترنتی هست که به شما فرصت می دهد به طور مستقیم به تولید کننده سفارش دهید و در کنار آن از ضمانت نامه معتبر بهره مند شوید. به این ترتیب با تحویل محصول و پرداخت هزینه آن درب منزل در وقت خود صرفه جویی خواهد کرد.

ساعت دیواری در تزیین منزل و محل نصب آن

ساعت دیواریمان را کجا نصب کنیم؟

برای انتخاب بهترین فضا چند نکته را باید در نظر داشت. مهمترین نکته که نباید فراموش کرد، انتخاب فضایی هست که از تمام بخش های منزل به راحتی دیده شود. یکی از بهترین فضاها برای نصب ساعت دیواری، دیوار پشت کاناپه هست. گزینه دیگر، همانطور که پیش تر هم اشاره شد، استفاده از یک ساعت دیواری منحصر به فرد به عنوان یک اثر هنری هست. اگر  به این منظور ساعت دیواریتان را بر دیوارهای نزدیک میز غذاخوری نصب کنید هم ایده جالبی هست. یکی دیگر از انتخاب هایی که همیشه مورد توجه بوده هست، نصب ساعت دیواری بالای کنسول یا شومینه هست. اما فضایی که ممکن هست خیلی مورد توجه قرار نگیرد، فضاهای اضافی مثل راهروها یا ستون ها هستند. این فضاها هم می توانند گزینه های خوبی برای نصب ساعت دیواری باشند، البته به شرط آنکه به خوبی در دید قرار بگیرند.

ساعت دیواری و دکوری های هماهنگ در تزیین منزل و محل نصب آن

ساعت دیواری و دکوری های هماهنگ در تزیین منزل و محل نصب آن

برای انتخاب یک ساعت دیواری متفاوت و کاربردی چیدانه پیشنهاد می کند از وب سایت پدیده شاپ دیدن کنید تا علاوه بر ساعت دیواری بتوانید محصولات دکوری هماهنگ با آن را نیز تهیه کنید.

نویسنده: صبا صوفی | تحریریه چیدانه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما