• تاریخ : ۲۶ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

نظرتان چیست دست به کار شوید و یک شلف نردبانی بسازید؟ شلف ها کاربرد های بسیاری دارند و جزء اکسسوری های نظم دهنده منزل به حساب می آیند. امکان ندارد کسی بگوید من به شلف در منزلم نیازی ندارم! تا انتهای مطلب با چیدانه همراه باشید! ما هرآنچه شما برای ساخت یک شلف نردبانی نیاز داشته باشید را بیان میکنیم.

شلف نردبانی

  • نام وسیله: شلف نردبانی
  • مدت زمان ساخت: یک روز
  • میزان سختی: متوسط
  • هزینه: ۱۰۰۰۰۰تا ۴۰۰۰۰۰تومان

استند گلدان کنار دیواری تمام چوب آیکیا

استند گلدان کنار دیواری تمام چوب آیکیا

۱- خرید چوب برای ساخت شلف نردبانی

زیبایی این پروژه در این هست که شما می توانید هر نوع چوبی را استفاده کنید. اگر از پروژه های قبلی خود تخته چوب یا ام دی افی باقیمانده هست هم می توانید استفاده کنید. با این کار در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهید کرد. چوب ها را می توانید از نجاری ها یا کارگاه های ساخت مبلمان تهیه کنید. حتی می توانید تکه چوب های بریده شده بلا استفاده آن ها را به خود به منزل بیاورید.

استند گل نردبانی در تزیین منزل

بدانید! بهتر هست قطعات چوبی که انتخاب می کنید ضخامت یکسان داشته باشند و هنگام خرید دقت کنید که تخته ها تاب نداشته و کاملا صاف باشند.

استند نردبانی

استند نردبانی

۲- پایه ها را برش بزنید

ابتدا دو پایه کناری را برش بزنید. برای این کار از اره های معمولی هم می توانید استفاده کنید. حالا جای طبقات را با یک مداد علامت گذاری کنید. هنگام اندازه گیری حواستان باشد ضخامت طبقات را هم حساب کنید.

نمونه ای از اندازه های شلف نردبانی به اینچ

استند گلدان طرح نردبان 4 طبقه PVC

استند گلدان طرح نردبان ۴ طبقه PVC

۳- طبقات شلف نردبانی را آماده کنید

طول طبقات باید یکسان باشد و این عرض طبقات هست که هرچه بالاتر می رود کم تر خواهد شد. به اندازه گذاری هایتان دقت کنید، شما میخواهید یک شلف نردبانی کاربردی داشته باشید پس در کاهش عرض طبقات بالایی افراط نکنید.

استند گل چوبی
تصویر امیر صادقی

۴- قطعات شلفتان را سرهم کنید

برای اتصال قطعات راهکارهای متفاوتی وجود دارد شما می توانید با پیچ کردن این کار را انجام دهید یا از سایر اتصالات استفاده کنید. به همین راحتی شما صاحب یک شلف نردبانی می شوید. اگر از چوبهای مختلف استفاده کرده اید بهتر هست در آخر شلف نردبانیتان را رنگ بزنید تا قطعاتش با هم هماهنگی پیدا کنند.

اگر در این زمینه سوال یا مشکلی داشته باشید می توانید برای رفع آن از اهالی فن ما در چیدانه که در زمینه نجاری و ساخت وسایل چوبی مهارت دارند، کمک بگیرید؛ همچنین اگر به هردلیلی فرصت ساخت یک شلف نردبانی را ندارید می توانید از شلف های آماده اهالی فن در چیدانه استفاده کنید:

شلف دیواری 2 طبقه پایپینگ

شلف دیواری ۲ طبقه پایپینگ

شلف دیواری
شلف دیواری

شلف دیواری d8 بلج

شلف دیواری d8 بلج

شلف دیواری پایپینگ

شلف دیواری پایپینگ

شلف دیواری چوبی

شلف دیواری چوبی

شلف استیکر
شلف هرکول
شلف گنجشک دکو وسنا

شلف گنجشک دکو وسنا

نویسنده: فاطمه مرادی(کیمیا) | تحریریه چیدانه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما