• تاریخ : ۱۷ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

طراحی محوطه: نزدیک به فصل بهار هستیم و بسیاری از ما در حال آماده سازی فضاهای مختلف برای استقبال از این فصل هستیم. برای فضاهای داخلی از رنگ های روشن و وسایل سرمایشی استفاده می کنیم. برای فضاهای بیرونی خانه های ویلایی و حیاط دار هم درگیر نظم دادن و زیبا کردنشان هستیم. دغدغه ی بسیاری از افراد در این کار این هست که برای زیباسازی حیاط و فضای بیرونی چه اقداماتی انجام بدهیم. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، با چیدانه همراه باشید تا با کمک گروه طراحان رستاک که در این زمینه متخصص هستند، ببینیم که برای طراحی فضای سبز چه اقداماتی را انجام دهیم.

تصویر نمونه کارهای گروه طراحی رستاک
تصویر گروه طراحان رستاک

طراحی فضای سبز با آلاچیق

در فصل بهار و تابستان حضور فضایی در حیاط که ما را از تابش مستقیم نور آفتاب در امان نگه دارد و مکان استراحت و آسایش مناسبی برای ما باشد، آلاچیق هست. هدف از داشتن آلاچیق در وهله ی اول استفاده از طبیعت و ارتباط بدون واسطه با محیط پیرامون هست. پس چه بهتر هست که طراحی فضای سبز با آلاچیق چوبی که هم حسی بهتر دارد و هم با طبیعتِ محیط همراه هست انجام شود.

تصویر نمونه کارهای گروه طراحی رستاک
تصویر گروه طراحان رستاک

طراحی فضای سبز با آب نما

طراحی فضای سبز برای فصل بهار و تابستان، کار ساده ای نیست؛ مخصوصا زمانی که بخواهی محیط را هم خنک کنی. اما خب این کار غیر ممکن نیست. در اکثر پروژه های اجرایی گروه طراحان رستاک ما شاهد استفاده از آب نما در طراحی محوطه هستیم. این آب نماها علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضای سبز، کمک زیادی به خنک کردن محیط هم می کنند.

فلاورباکس چوبی
تصویر گروه طراحان رستاک

طراحی فضای سبز با فلاور باکس

یکی از وسایلی که به کمک محوطه سازی آمده هست و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، فلاور باکس هست. فلاور باکس واژه ای انگلیسی به معنای جعبه گل هست که داخل آن را خاک می ریزند و برای کاشت و پرورش گل و گیاه از آن استفاده می کنند. از آنجایی که فضاهای باز مانند حیاط و پاسیو و بالکن و حتی بام سبز با کمبود باغچه و خاک مواجه هستند؛ لذا فلاور باکس گزینه ای بسیار مطلوب و مناسب برای جایگزینی باغچه هست.

تصویر نمونه کارهای گروه طراحی رستاک
تصویر گروه طراحان رستاک

طراحی فضای سبز با پرگولا

پرگولا فضایی مشبک هست که شبیه به آلاچیق بوده و در طراحی فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا از این سازه برای زیباسازی محیط، مکانی برای استراحت و فضایی برای رشد گیاهان رونده مانند پیچک استفاده خواهد شد. گروه طراحان رستاک تولیدکننده ی نمونه های زیبایی از پرگولاهای چوبی ترمووود می باشد.

تصویر نمونه کارهای گروه طراحی رستاک
تصویر گروه طراحان رستاک

طراحی فضای سبز با پل چوبی

یکی دیگر از کارهایی که می توان برای طراحی فضای سبز انجام داد، استفاده از پل چوبی در محوطه ی بیرونی هست. این پل های چوبی علاوه بر اینکه یک مسیر ارتباطی بین دو سمت جوی آب ایجاد می کنند، کمک بسیار زیادی به زیبایی فضای سبز می کنند.

تصویر نمونه کارهای گروه طراحی رستاک
تصویر گروه طراحان رستاک

شما خوانندگان عزیز می توانید برای دیدن نمونه کارها و پروژه های اجرایی این شرکت، به پروفایل گروه طراحان رستاک در وبسایت چیدانه سر بزنید، از آن ه یده بگیرید و در صورت تمایل با این گروه در ارتباط باشید.

نویسنده: معین قوی | تحریریه چیدانه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما