• تاریخ : ۱۶ام تیر ۱۳۹۷
 • موضوع : دیزاین

سحر و فرشاد در این خانه زندگی را حس می‌کنند. دیدن بعضی از خانه‌ ها می‌ تواند شما را به جایی ورای زمان و مکانی که در آن قرار دارید پرتاب کند، جایی شبیه رویاها و آرزوها. انگار که این خانه همان چهاردیواری هست که برای آرامش روحت، بودن در آن را از ته دل آرزو می‌ کردی. در نگاه اول به ویلای این خانواده سه نفره خانه‌ ای شبیه رویاها برایمان تداعی شد، ویلایی ساده در قلب مزرعه‌ای در شهریار که به‌ سادگی می‌ شد نبض زندگی را در آن احساس کرد.

ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه
تصویر امیر صادقی

تورخانه گردی در یک نگاه:

 • متراژ : کل باغ ۷۶۶۰ متر / زیربنا ۱۱۰
 • سال ساخت : ۹۵
 • تعداد خواب :  ۲ عدد
 • تعداد سرویس : ۲ عدد
 • رنگ غالب : کرم و آبی
 • تحصیلات آقا : لیسانس عمران و فوق‌لیسانس mba
 • تحصیلات خانم : مهندسی معماری
 • مالکیت : شخصی
 • طراح : خانم خانه
 • هزینه کل تزیین : ۳۰ میلیون تومان

ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه
تصویر امیر صادقی

جایی برای آرامش

از نمای بیرون می‌ شد فهمید که فضای درونی خانه پر از زندگی هست. ترکیب رنگ‌ ها ملایم؛ اما چشم‌ نواز بودند و در لحظه ورود، حس مثبتی را در مهمان ایجاد می‌ کردند. این خانه تداعی واضحی از یک خانه مزرعه واقعی بود و حتی جدید‌ ترین اسباب منزل هم به حال و هوای خاص آن لطمه وارد نمی‌ کرد. سحر می‌ گوید:
 «از همان ابتدا برای ساخت این خانه، همه تلاشمان را کردیم تا شبیه به فضای شهری نباشد. دوست داشتیم هرازگاهی، بودن در این فضا را تجربه کنیم تا خستگی‌ های زندگی آپارتمانی را از تن به در ببریم. همه فضاها برایمان بدیع هست و برای اینکه این آرامش را ایجاد کنیم نهایت دقت را در انتخاب تزیین به کار بردیم. تلاشمان هم نتیجه داد و اینجا گوشه‌ ای هست که فارغ از همه آلودگی‌ های شهری به آن پناه می‌ آوریم و انرژی‌ هایمان را نو می‌ کنیم».

ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه
تصویر امیر صادقی

ملایم؛ اما خوش‌ رنگ!

بهترین تعریف از تصویر اولیه خانه این جمله ساده بود: «همه‌ چیز به هم می‌ آمد». خانم تاجیک درباره انتخاب رنگ‌ ها می‌ گوید: 
«رنگ غالب را کرم و آبی انتخاب کردیم. دلیلش، هم علاقه بود و هم اینکه دوست داشتیم فضایی به‌ دور از شلوغی داشته باشیم؛ اما من عاشق رنگ هستم؛ به همین خاطر سعی کردیم از اکسسوری‌ های رنگی در گوشه و کنار خانه یا روی دیوارها استفاده کنیم؛ به‌ عنوان‌ مثال در گوشه‌ ای از کوزه سفالی استفاده کردیم تا هم رنگی به آن هدیه دهیم و هم حس زندگی غیر شهری را در آن جای دهیم. تابلوهای آبی‌ رنگ و جعبه تی بگ ست آن را خودم رنگ کردم و در آن از رنگ طلایی استفاده نمودم تا تنوعی را در فضا ایجاد کند، البته رنگ‌ های انتخابی‌ ام بیشتر ملایم بودند؛ اما به نظرم همین موضوع باعث منحصربه‌ فرد شدن تزیین شد».

ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه
تصویر امیر صادقی

نقشه راه را بکش!

خانم خانه از پیش فکر همه‌ چیز را کرده بود: 
«دکور کردن اینجا زمان زیادی از ما نگرفت، چراکه از قبل همه‌ چیز را در ذهنم چیده بودم. دقیقا می‌ دانستیم چه چیزی باید در کجا قرار بگیرد و حتی چه چیزی باید خریداری شود. نقشه راهمان مشخص بود و حالا فقط باید زمانی برای خرید و ساخت وسایل می‌ گذاشتیم. این کار هم وقت‌ گیر نبود. برای خرید مبلمان به کارگاهی در شهریار رفتیم و طرح و رنگ موردنظر را برای ساخت دادیم. راستش برای خرید وسایل سخت نگرفتیم. طرح ذهنی داشتن می‌ تواند برای خرید بسیار راهنما و کمک‌ کننده باشد. پرده‌ ها تور ترک هست؛ اما یک تور ساده. نحوه نصب آن بود که کمی خاصش کرد. فضایی که حالا شومینه و تلویزیون روی آن قرار دارند بادبند بود و فرورفتگی داشت. از آن فرورفتگی‌ ها استفاده نمودیم و با قرار دادن تعدادی صفحه ‌MDF آن را به جای دکور تبدیل کردیم. بعد از قرار دادن شومینه برقی برای اینکه حس زندگی و رنگ چوب در خانه جاری شود فضای پایین آن را با قرار دادن چوب طراحی کردیم. همه‌چیز به همین سادگی؛ اما با ذوق و دقت در این خانه شکل گرفت و خودمان معتقدیم دلیل حال خوب آن هم همین هست».

ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه
تصویر امیر صادقی

ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه
تصویر امیر صادقی

قلب خانه، ساده و تأثیرگذار

آشپزخانه درعین‌ حال که زیاد بزرگ نیست فضای مفید زیادی دارد. علاوه بر آن ترکیب رنگ سفید کابینت‌ ها با کانتر چوبی فضایی پر از آرامش را ایجاد کرده هست. سحر آشپزخانه را بسیار دوست دارد و درباره آن می‌ گوید:
 «به نظر من فضای آشپزخانه، زیبایی خاصی را به تزیین کلی بخشیده هست. سادگی رنگ‌ ها از نظرم شیک هست. علاوه بر آن همه ظروف آن را از سفال انتخاب کردم، چراکه می‌ خواستم حتی در جزئیات هم احساس خانه مزرعه وجود داشته باشد. به‌ طور کلی فضای این قسمت اصلا مرا خسته نمی‌ کند».

ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه
تصویر امیر صادقی

ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه
تصویر امیر صادقی

لوکیشن‌ های دوست‌ داشتنی

سحر ادامه می‌ دهد:
 «انتخاب یک محیط خاص دشوار هست. همه فضاها برای ما مهم هست؛ اما به‌ طورکلی چون سقف خانه بلند هست برایم دوست‌ داشتنی هست. از دیدن فضای باز خانه احساس خوبی می‌ گیرم. لوسترها را هم به دلیل خاص و متنوع بودنش دوست دارم. از ابتدا دلم می‌ خواست لوستری انتخاب کنم که به‌ راحتی و در هرجایی پیدا نشود. فرشاد؛ اما قسمت شومینه و تلویزیون را دوست دارد. فکر می‌ کنم دلیلش همان چوب‌ هایی هست که زیر شومینه کار شده هست؛ به این دلیل آرامش و راحتی آنجا را دوست دارد».

ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه
تصویر امیر صادقی

ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه
تصویر امیر صادقی

ردی از طبیعت در خانه

کنار در ورودی، دو گلدان بزرگ و زیبا قرار گرفته هست. در قسمت‌ های دیگر خانه مانند بالای چراغ آشپزخانه و روی میز هم می‌ توان جادوی رنگ‌ ها را دید. سحر، علاقه به گل و رنگ را با شکل متفاوتی به خانه دعوت کرده هست:
 «گلدان‌ های جلوی در را به این خاطر گذاشتم که دوست داشتم از همان ابتدای ورود ردی از طبیعت وجود داشته باشد. بعد هم به سبب ترس از یکنواختی رنگ‌ ها جعبه‌ های گل را به تزیین اضافه کردم. استفاده از گل مصنوعی به دلیل علاقه‌ ام به رنگی بودن آن ها بود و البته در کنار آن ها از شمع هم استفاده کردم، چراکه به انرژی‌ بخش بودن این ترکیب معتقدم».

ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه
تصویر امیر صادقی

لیست وسایل ویلا : 

 • مبل و میز ناهارخوری کرم : ۴میلیون و نیم از شهریار
 • مبل ال : ۲میلیون از شهریار
 • فرش پرز بلند : ۶۰۰هزار تومان
 • فرش کرم : ۴۰۰هزار تومان
 • میز چوبی، کانتر و کابینت‌ها : حدود ۱۰ میلیون تومان شرکت Arc wood factory

آخرین شماره مجله منزل را از دست ندهید :

شماره 115 اردیبهشت و خرداد 1397

شماره ۱۱۵ اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۷

روش های خرید مجله منزل:
◉ خرید اشتراک مجله منزل (نسخه چاپی): https://goo.gl/8rRgML
◉ خرید نسخه الکترونیکی از اپلیکیشن طاقچه: https://goo.gl/aDI9kB
◉ خرید نسخه الکترونیکی از اپلیکیشن فیدیبو: https://goo.gl/PvFvQc
– همچنین شما می توانید شماره جدید ماهنامه منزل را هفته اول هر ماه از کیوسک های روزنامه فروشی سراسر کشور تهیه نمایید.

منبع : مجله منزل | نویسنده : زهرا سرشکی | عکاس : امیر صادقی

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما