• تاریخ : ۴ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

هر وقت از نورپردازی محوطه صحبتی به میان می آید، همه به جنبه زیبایی آن توجه می کنند شاید بهتر باشد کمی بیش تر در مورد امنیت باغ و فضای سبزتان فکر کنید. داشتن فضای سبز بزگ یا یک باغ دلنشین نیاز به امنیت دارد پس با یک چهره دیگر لامپ های محوطه آشنا شوید. چیدانه توصیه هایی درباره ایمن کردن فضای سبز با نورپردازی مناسب دارد! با ما همراه باشید!

تصویر طراحی محوطه و فضای سبز بهزاد کی نیا
تصویر استودیو معماری آکسا

نورپردازی در زمستان مهم تر خواهد شد

در زمستان حضور ما در حیاط یا محوطه کم تر خواهد شد. شاید متوجه نباشید اما یکی از عوامل امنیت در تابستان حضور طولانی مدت در قالب دورهمی ها و شب نشینی ها هست. من هم در زمستان تمایلی به قدم زدن در محوطه  ندارم اما در بهار و تابستان مدام در حیاط مشغول کاری هستم یا مشغول کاشت و آب دادن به گل ها  یا در حال خوش و بش. اما زمستان ها خیلی تاریک هست انگار سیاهی اش جور دیگری هست. چاره چیست؟ اول و آخر همه ما در حیاط ویلا، باغمان یا محوطه رفت و آمد داریم . باید اصولی درباره نورپردازی ایمن به شما بگویم تا محوطه ای امن داشته باشید.

طراحی محوطه
تصویر آسمان مجازی و سقف کشسان کارانا

ویژگی های نورپردازی امنیتی محوطه

حدس ویژگی روشنایی های امنیتی کار دشواری نیست. نورپردازی امنیتی باید روشن باشد و محدوده بزرگی را پوشش دهد؛ به همین علت از باقی لامپ ها و روشنایی ها بالاتر نصب خواهد شد. اما هنگام تهیه لامپ با عملکرد امنیتی باید به اقلیمی که در آن زندگی می کنید هم دقت کنید. این لامپ ها علاوه بر تناسب با آب و هوا باید در شرایط مختلف جوی بهترین روشنایی را برایتان به همراه بیاورند.

نورپردازی محوطه
تصویر بازسازی و تزیین داخلی هیرادانا

نورپردازی امنیتی محوطه های کوچک

ایمن کردن یک حیاط کوچک، راحت تر از یک محوطه بزرگ هست. برای یک حیاط کوچک مهم ترین قسمت برای نورردازی درب های ورودی هستند. چند درب ورودی دارید؟ منظور من همه آن هاست: درب ورودی اصلی، درب های پشتی و درب پارکینگ. محدوده درب ها باید کاملا روشن باشند. شما نیازی به استفاده از نورافکن های بلند یا دیواری ندارید تنها باید محدوده درب ها را تا فاصله چند متری روشن نگه دارید. اگر قبل از تاریک شدن هوا به منزل نمی رسید، بهتر هست از یک سیستم کنترل اتوماتیک استفاده کنید که با تاریک شدن هوا لامپ های محوطه را روشن کند و پس از طلوع خورشید و رسیدن به نور مناسب در روز آن ها راخاموش کند.

گلدان های نوری یکی دیگر از وسایل روشنایی هستند که برای محوطه های کوچک کاربرد تزیینی و امنیتی دارند:

گلدان نوری هیلدا مدل139435

گلدان نوری هیلدا مدل۱۳۹۴۳۵

گلدان نوری هیلدا یاشیل دوست مدل139440

گلدان نوری هیلدا یاشیل دوست مدل۱۳۹۴۴۰

گلدان نوری هیلدا مدل139471

گلدان نوری هیلدا مدل۱۳۹۴۷۱

محوطه سازی
تصویر A2plus

برای روشنایی محوطه حسگر حرکتی نصب کنید

حواستان به هزینه های برق هم باید باشد به همین خاطر راهکار بهتری برایتان سراغ دارم . اگر حیاط بزرگی دارید یا محوطه شما دارای پستی و  بلندی هست به طوری که تشخیض یک جنبنده برایتان در شب مشکل هست، بهتر هست یک حسگر حرکتی برای روشنایی های امنیتی نصب کنید .در این صورت می توانید نورهای امنیتی را خاموش نگه دارید و به محض حس خطر آن ها خودشان روشن خواهند شد.

محوطه سازی
تصویر مادوا

نورپردازی امنیتی هماهنگ با سبک باغسازی شما

درست هست که لامپ هایی که برای ایجاد امنیت استفاده می شوند ظاهر زیبایی ندارند و کمی بزرگ هستند اما در مورد پایه و مکان نصب، این شمایید که تصمیم می گیرید . شما می توانید این لامپ ها را داخل دیوار جانمایی کنید و یا پایه ای متناسب با سبک باغسازیتان برایش سفارش دهید. حواستان به تزیین حیاطتان باشد!

لند اسکیپ و طراحی فضای سبز
تصویر گروه معماری جنرال دیزاین

قیمت لامپ های محوطه برای نورردازی امنیتی

لامپ های محوطه مدل های متفاوتی دارند و هرچقدر میزان توان مصرفی آن ها بیش تر باشد یعنی نور بیش تری تولید می کند و گران تر هست. قبل از اینکه برای محوطه خود لامپ تهیه کنید با اهالی فن در چیدانه مشورت کنید آن ها با توجه به متراژ و شرایط حیاط شما در مورد لامپ ها،تعداد و توان مصرفیشان راهنماییتان می کنند.

  • پروژکتورها چراغ های امنیتی هستند که باید میزان توان مصرفیشان با محوطه شما هماهنگ باشد. پایه قیمت پروژکتورها از ۳۰۰۰۰هزار تومان شروع میشود.
  • وال واشرها هم نوعی از چراغ های امنیتی هستند که روشنایی خطی ایجاد میکنند و با پایه قیمت ۳۰۰۰۰تومان در بازار به فروش می رسند.
  • چراغ های سردری پایه قیمت ۶۵۰۰۰تومان را دارند. در هنگام خرید این چراغ ها حواستان باشد حباب آن ها از جنس پلی کربنات نشکن باشد.
  • چراغ های دیواری با پایه قیمت ۵۵۰۰۰تومان در بازار موجود هستند این چراغ ها برای محوطه های کوچک مناسبند و بیش تر جنبه تزیینی دارند.
  • چراغ های چمنی خورشیدی را از یاد نبرید. شاید باورتان نشود ولی پایه قیمت ۱۶۵۰۰ تومان را دارند. البته دقت کنید که این نوع لامپ قابلیت تعویض باتری را داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه روشنایی محوطه با اهالی فن در چیدانه تماس حاصل فرمایید:

نویسنده: فاطمه مرادی | تحریریه چیدانه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما