• تاریخ : ۱ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

در ساعات مشاوره خیلی از شما عزیزان در مورد فرش مناسب آشپزخانه سوال می کنید و خیلی از اوقات ما فرشی مناسب تزیین شما معرفی می کنیم که صرفا جنبه تزیینی دارد. چه چیزی باعث خواهد شد احساس نیاز به فرش یا موکت در آشپزخانه خود بکنید؟ بیایید کمی تخصصی تر به این قضیه نگاه کنیم! شاید مشکل از کفپوش باشد! برای دانستن پاسخ پرسش هایتان در این زمینه با چیدانه همراه باشید! 

ایستادن زیاد در آشپزخانه

چرا بانوان ایرانی به فرش در آشپزخانه بله می گویند!

کفپوش بیشتر آشپزخانه ها در ایران سنگ،کاشی و یا سرامیک هست. این کفپوش ها برای آشپزخانه زیادی سخت هستند. آشپزخانه تنها جایی هست که بانوان به معنای واقعی، چندین ساعات پشت سرهم سرپا هستند. تهیه و سرو غذا زمان زیادی می برد که باعث خواهد شد به پاها ، پشت یا کمر آسیب بزند و در دراز مدت در این نقاط از بدن احساس خستگی کنند. پهن کردن فرش و قالیچه روی این کف پوش های سخت بستر نرم تری ایجاد می کند و فشار کمتری به پاها وارد می آورد. پس می تواند یک راه حل مناسب و ساده باشد ولی دردسرهای فراوانی هم با خود به همراه می آورد. 

فرش در آشپزخانه

چرا باید به فرش در آشپزخانه نه بگویید!

اگر من یک باکتری کثیف و خبیث بودم حتما لای تار و پود فرش آشپزخانه را برای زندگی انتخاب می کردم . اگر شما در آشپزخانه فرش دارید حتما خیلی از اوقات آب روی فرش ریخته اید، در بدترین حالت ظرف خورش روی فرش چپ شده هست و در چندشناک ترین حالت تخم مرغ از دستتان افتاده و تا چندین روز بوی زخمش آزارتان داده هست. خب راه حلتان برای تمیز کردن فرش چیست؟ هر روز که نمی شود شست؟ فرش چیزی نیست که به راحتی جمع شود، شسته شود، خشک شود و پهن شود! در بهترین حالت سالی یک بار به قالیشوییمی دهید؛ آن هم دم عید هست که درست در دید و بازدید خواهر زاده نازنینتان رویش شربت یا چایی می ریزد! فرش چاره کار نیست؛ بیایید یک راه حل اساسی پیدا کنیم! 

انتخاب کفپوش مناسب برای آشپزخانه

انتخاب یک کفپوش مناسب، نه به باکتری ها!

به غیر از سرامیک، سنگ، کاشی، پارکت و لمینت چه کفپوش هایی را می‌شناسید؟ هیچ کدام از این کفپوشها مناسب آشپزخانه نیستند. گروهی از آنها سخت هستند و گروهی به رطوبت حساسند یا نگهداری از آنها هزینه بالایی دارید. دنیای کفپوش ها بزرگ تر از آن هست که فکر می کنید. بیایید کفپوشهای بیشتری را برای آشپزخانه بشناسیم!

کفپوش چوب پنبه در آشپزخانه

تزیین آشپزخانه با کفپوش چوب پنبه ای

کفپوش های چوب پنبه ای از جمله راحت ترین متریال ها برای کف می باشند. این نوع کفپوش بسیار نرم و اسفنجی هست. بعد از نصب کف پوش چوب پنبه ای زمانی که کدبانوی خانه برای اولین بار بر رویش می ایستد، برق خوشحالی را میتوان در چشم هایش دید چون این همان کفپوشی هست که می خواست. البته هر کفپوشی مزایا و معایب مختص به خود را دارد. از جمله معایب این کفپوش میتوان به سطح متخلل آن اشاره کرد که نسبتا  زود در برابر چنگال های حیوانات خانگی خراشیده خواهد شد. اگر حیوان خانگی ندارید می توانید با خیال راحت از این کفپوش استفاده کنید. از تنوع زیاد کفپوش های چوب پنبه ای حیرت زده خواهیدشد!

کفپوش وینیل در آشپزخانه

تزیین آشپزخانه با کفپوش وینیلی

اگر شما هم مثل من کمی وسواس تمیزی دارید، از کفپوش های وینیلی استفاده کنید. این کفپوش ها در برابر میکروب ها و آب مقاوم هستند و از تنوع بالایی برخوردارند. مشهورتر از این کفپوش پیدا نخواهیدکرد! وینیل به خودی خود راحتی نمی آورد بلکه یک ورق نازک هست که میزان راحتی اش به سیستم زیر آن بستگی دارد. اینکه روی چه چیزی نصب خواهد شد! شما تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید کف آشپزخانه دلبندتان نرم باشد.

کفپوش مشمع مناسب برای آشپزخانه

تزیین آشپزخانه با کفپوش مشمع

اگر شما هم دوستدار طبیعت هستید، بهتر هست این کفپوش را انتخاب کنید. کفپوش های مشمع از مواد تجدید پذیر مانند روغن بزرک، کلوفون کاج و چوب پنبه ی پودر شده ساخته خواهد شد و در عین با دوام بودن بسیار نرم هستند. این کفپوش ها باعث می شوند تا از پختن غذاها بیشتر لذت ببرید. این آشپزخانه فوق العاده راحت هست!

اگر با خواندن این مطلب تصمیم به تعویض کفپوش آشپزخانه خود گرفته اید، همین الان از اهالی فن در سایت چیدانه کمک بخواهید!

نویسنده: فاطمه مرادی | تحریریه چیدانه 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما