• تاریخ : ۲۲ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

معماران ترفندهای زیادی برای آوردن گل ها به داخل فضاهای مختلف خانه دارند. یکی از پیشنهاد های معروفشان استفاده از پارچه هایی با طرح های گلدار هست. این طرح ها می توانند کاملا انتزاعی باشند؛ یا کاملا طبیعی. استفاده از کاغذهای دیواری سه بعدی هم که امروزه بسیار باب میل همگان شده هست. این نوع کاغذ دیواری ها در یک لحظه شما را به دنیای خیال می برد، اما چیدانه پیشنهاد بهتری دارد! در این مطلب، می خواهم به شما آموزش بدهم که چطور از گل های طبیعی استفاده کنید و خانه خود را به بهشتی خوش عطر و بو تبدیل کنید!

گل آرایی نشیمن

گل های مصنوعی را کنار بگذارید!

گل های تازه را در تمام فصول می توانید تهیه کنید. این گل ها شادابی بیش تری را به خانه شما هدیه می کنند. در فصل های سرد سال پیچیدن عطر گل ها در خانه بسیار لذت بخش تر هست؛ در حالی که شما خسته از یک روز سرد به خانه برمی گردید شرط می بندم بوی گل های تازه شما را سرمست می کنند. این ها دلایل خوبی هستند برای اینکه گل های مصنوعی بی روح را کنار بگذارید!

استفاده از گل های تازه در نشیمن

روی همه میزها گل بگذارید!

تعداد گل ها و نوع گل هایی که خریداری می کنید، مهم هستند. رنگ گل ها بهتر هست متناسب فصل باشد یا یک رنگ متضاد دکوراسیونتان باشد تا بیش تر به چشم بیایند. پس کمی کارتان سخت تر شد! اینکه برای کدام میزتان گل تهیه می کنید بسیار مهم هست. تأثیری که هر میز در تزیین منزل شما دارد متفاوت هست پس همچنان با چیدانه همراه باشید.

گل آرایی نشیمن

گل آرایی میز اصلی نشیمن:

بزرگ ترین میز که معمولا میز وسط مبل هاست، به عنوان میز اصلی در نشیمن محسوب خواهد شد. حتما متوجه شده اید که اکسسوری روی این میز بسیار مورد توجه قرار می گیرد پس گل هایی که روی این میز قرار می گیرند باید حساب شده تر خریداری شوند. گلدان بزرگی تهیه کنید چون باید بیش تر از پنج شاخه گل خریداری کنید و از نظر رنگ بهتر هست رنگ متضاد یا هارمونیک دکوراسیونتان را استفاده کنید. به طور مثال اگر مبلمانتان آبی هست از گل هایی به رنگ نارنجی استفاده کنید یا نارنجی و زرد. 

استفاده از گل های تازه روی میز عسلی

چیدن گل روی میزهای عسلی:

محدودیتتان برای میزهای عسلی کم تر هست. گلدان های کوتاه قد و کوچک را انتخاب کنید. سه شاخه هم مناسب هست؛ حتی می توانید اگر در فصل بهار به کوه می روید گل های کوهی را جمع کنید و در یک گلدان کوچک روی میز قهوه خوریتان بچینید. اما در فصل پاییز که این امکان را ندارید می توانید از گل های ارزان قیمت و کوچک گل فروشی ها نیز استفاده کنید. 

گل های تازه برای تزیین نشیمن در کریسمس

به غیر از میزها، گل ها را کجا بگذاریم؟

گاهی اوقات یک گل آرایی ساده حال دلتان را خوب می کند و نمی خواهید خیلی شلوغش کنید، به همین خاطر به دنبال یک گوشه دنج برای گل آرایی هستید. همچنین گاهی اوقات مهمان دارید و یا در حال آماده سازی منزل برای جشن خاصی هستید که نیاز دارید نقاط بیش تری را گل آرایی کنید اما نمی دانید کجا را انتخاب کنید، بهتر هست از نقاط زیر استفاده کنید:

استفاده از گل های تازه روی شومینه

گلدان گل بالای شومینه:

شومینه در نشیمن یکی از نقاط کانونی خانه محسوب خواهد شد. درواقع نقطه کانونی قسمتی از خانه هست که در دید اول بیشتر جلب توجه می کند. اگر بالای شومینه فضایی مانند طاقچه دارید می توانید گلدانی بلند قامت تهیه کنید. ترجیحا شفاف باشد و با گل هایی بلند آن را بیارایید. این کار از نظر فنگ شویی هم تایید شده هست. آب انرژی سرکش آتش را تعدیل می کند.
برای آشنایی بیش تر با اصول استفاده از  فنگ شویی در منزلتان مطالب زیر را در چیدانه مطالعه کنید!

گل آرایی پیشخوان آشپزخانه

گل آرایی پیشخوان آشپزخانه:

اگر برای روی اوپن می خواهید گل تهیه کنید بهتر هست از گلدان های کوتاه قد سه تایی استفاده کنید یا چهار تایی. صرف صبحانه با این گل های زیبا ، صبح دلگیر و ابری پاییزیتان را به یک صبح دل انگیز تبدیل می کند . سعی کنید رنگ های شاد مانند قرمز و زرد برای این قسمت تهیه کنید تا به اندازه کافی انرژی مثبت دریافت کنید.

گل آرایی نشیمن

عمر گل هایتان را افزایش دهید!

وقتی استفاده از گل های طبیعی را پیشنهاد می دهیم اکثرا با آن مخالفت می کنند و می گویند این گل ها بسیار دوست داشتنی هستند اما از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیستند. قبول دارم این گل ها تا ابد عمر نمی کنند به همین خاطر صنعت تولید گل های مصنوعی رونق گرفته هست. اما اگر راهی باشد که عمر گل ها را تا یک هفته یا ده روز افزایش دهد چطور؟ برای افزایش طول عمر گل هایتان نکات زیر را رعایت گنید:

  • گلدان مورد نظر را حتما بشویید. اشتباهی که خیلی ها مرتکب می شوند گذاشتن گل ها در گلدان های خاک گرفته هست. شست وشو باعث از بین بردن باکتری ها و جانوران میکروسکوپی خواهد شد.
  • ساقه گل ها را با یک چاقوی تیز به صورت ۴۵ درجه ببرید.
  • گل ها را ابتدا در آب گرم بگذارید. مولکول های آب گرم سریع تر از ساقه گیاه بالا می روند و گیاه رطوبت کم تری از دست می دهد. منظورم آب جوش نیست . آب با دمای ۲۲ درجه خوبست.
  • مطابق با اندازه گلدان گل تهیه کنید. گل ها نباید به صورت فشرده در گلدان جای دهید. گلدان هایی با دهنه پهن بهترین گزینه هستند.
  • هر روز آب گلدان را عوض کنید و گلدان را بشویید.

اگر قصد گل آرایی منزلتان را دارید و دنبال یک گلدان خاص می گردید سری به محبوب ترین گلدان ها در چیدانه بزنید:

گلدان بتنی هندسی کوچک

گلدان بتنی هندسی کوچک

گلدان بلوری طرح بطری

گلدان بلوری طرح بطری

گلدان تزیینی پایا آذین

گلدان تزیینی پایا آذین

لوازم دکوراتیو

گلدان دکوری ایکیا

گلدان گل ارکیده

گلدان گل ارکیده

گلدان آکوآپات سون گرین

گلدان آکوآپات سون گرین

گلدان هوشمند
گلدان دکوری گلدن دیزاین

گلدان دکوری گلدن دیزاین

تصویر گلدان سفالی

گلدان آکواریوم

گلدان آکواریوم

گلدان بتنی مکعبی اکتامان

گلدان بتنی مکعبی اکتامان

گلدان چوبی اسپیدار

گلدان چوبی اسپیدار

گلدان مشکی طرح آریانا IVV مدیسه
گلدان دکوری
گلدان رومیزی

نویسنده: فاطمه مرای | تحریریه چیدانه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما