• تاریخ : ۱۵ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیزاین

گنبدهای شیشه ای از دیر باز در معماری دنیا مورد توجه بوده اند. با نگاهی به تاریخ معماری اروپا، به خصوص معماری اماکن مذهبی همچون کلیسا، متوجه اهمیت نور و روشنایی در این نوع معماری می شویم. یکی از ترفندهای معماران اروپایی برای القای شکوه و زیبایی به همراه نور کافی، بهره‌گیری از تکنیک‌های شیشه های تزئینی در معماری بوده هست. تکنیک هایی چون استیندگلس (stained glass) و تیفانی (tiffany) همواره به کمک معماران این بناها آمده اند و زیبایی خاصی به این بناها بخشیده اند.

گنبدهای شیشه ای تزئینی

این تکنیک (استیند گلس)، هنری هست قدیمی که در پنجره ها، سقف ها و شیشه درب های تزیینی کاربرد بسیار دارد و مدتی هست که از معماری جهان به خصوص اروپا به کشورمان وارد شده و از آن استفاده خواهد شد. تسلط بر ساخت این سازه های زیبا تخصص و تجربه ای را می طلبد که تنها معدود گروه هایی در داخل کشور از آن برخوردار هستند.

گنبدهای شیشه ای دکوراتیو

در ساخت گنبد های شیشه ای باید از نوعی شیشه استفاده شود که به لحاظ ایمنی مناسب باشد. شیشه های استین گلس به دلیل آنکه در ساخت آنها از مفتول های فلزی استفاده خواهد شد کاملا ایمن بوده و این توانایی را دارند که به شکل مقعر و محدب و با هر فرمی ساخته شوند. استفاده از انواع شیشه های رنگی، بافت دار و تراش خورده دست طراحان را باز می گذارد تا ایده های خود را به خوبی اجرا نمایند. گروه ایراچی با برخورداری از اکیپ های مختلف هنری توانسته هست نمونه هایی از این دست را در کشور تولید و به اجرا در آورد که در زیر چند نمونه از این پروژه ها رو ملاحظه می فرمایید و همینطور برای دیدن پروژه های بیشتر میتوانید به سایت ایراچی مراجعه فرمایید.

گنبدهای شیشه ای

گنبدهای شیشه ای تزئینی

گنبدهای شیشه ای تزئینی

گنبدهای شیشه ای تزئینی استین گلس و تیفانی

“این مطلب یک رپورتاژ آگهی هست و تحریریه چیدانه هیچگونه مسئولیتی در برابر آن ندارد.”

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما